چهار نکته در ارتباط با مهاجرت به کانادا

۱- بعضا دیدم که دوستان یک اشتباهی‌ میکنند و فکر میکنند شماره‌ای که اداره مهاجرت کانادا مستقر در سیدنی به آنها ارائه میدهد ، رفرنس نامبر هست. دوستانی که فایل نامبر اول خود را که سیدنی کانادا صادر کرده ، دریافت کرده اند ، اگر به نامه و یا ایمیل دریافتی مراجعه کنند ، دقیقا در آن قید شده که این «فایل نامبر» هست و نه «رفرنس نامبر». زمانی‌ که شما در سایت اداره مهاجرت کانادا بخواهید وضعیت پرونده تان‌ را چک کنید ، یکی از مواردی که باید انتخاب کنید «فایل نامبر» هست و هیچ اشاره‌ای به رفرنس نامبر نشده است. از طرفی‌ قطعاً اطلاع دارید که فایل نامبر هست که با حرف B شروع میشود.
حالا این اشتباه را چه کسی‌ و از چه موقع رایج کرده و خیلی‌‌ها هم ناخود آگاه به آن استناد میکنند ، خدا داند !!!
۲- زمانی‌ که شما مدارک اولیه مورد نیاز اداره مهاجرت کانادا ، که شامل فرم‌ها ، کپی‌ پاسپورت متقاضی اصلی‌، دو عدد لیبل آدرس و هزینه بررسی‌ مدارک را به آدرس اداره مهاجرت کانادا در سیدنی ارسال می‌کنید ، از زمان رسیدن مدارک به دست آنها بین ۶۰ تا ۷۰ روز در صورتی‌ که شرایط لازم را داشته باشید ، فایل نامبر از طریق ایمیل برای شما ارسال میگردد. پس مراقب باشید که ایمیل مربوطه ممکن هست که وارد اسپم هم شود ، پس ندیده ایمیلی‌ را پاک نکنید.
ضمنا مبلغ هزینه بررسی‌ مدارک که بصورت درفت ، مانی اردر و یا از طریق کردیت کارت پرداخت گردیده ، ۴-۵ روز آخر این پریود زمانی‌ نقد میگردد.
دفتر سیدنی اداره مهاجرت کانادا چه کاری را بر روی مدارک شما انجام میدهد؟
اداره مهاجرت کانادا که مدارک اولیه شما را دریافت کرده است تنها ۳ کار و در واقع بررسی‌ را بر روی پرونده شما انجام میدهد:
– آیا فرم‌های مربوطه را بطور کامل پر کرده اید؟
– آیا عنوان شغلی‌ که در فرم مربوطه قید کرده اید ، در لیست ۳۸ تائی‌ مشاغل ، موجود می‌باشد؟
– آیا مین دیوتی که برای خود مشخص کرده اید و در فرم مربوطه نوشته اید ، با مین دیوتی آن شغل که در سایت اداره کار کانادا ذکر شده ، تطابق دارد؟
در صورتی‌ که پاسخ هر سه سوال بالا مثبت باشد ، فایل نامبر اول شما از طرف اداره مهاجرت کانادا صادر و برای شما ارسال میگردد و به شما یک مهلت ۱۲۰ روزه داده میشود تا کلیه مدارک مورد نیاز سفارت کانادا را بر اساس بوکلت منتشره از طرف آن سفارتخانه تهیه و به آدرس سفارت ارسال کنید. حدود یک هفته پس از ارسال فایل نامبر اولیه ، فرم هایی که به آدرس سیدنی ارسال کرده اید ، بصورت الکترونیکی‌ به آدرس سفارت ارسال خواهد گردید.
در صورتی که پاسخ حتی یکی از سوالات بالا منفی باشد ، کل مدارک به شما مسترد میگردد که در صورت تمایل میتوانید مجددا اقدام کنید.
ضمنا ، دوستانی که احتمالا مدارک آنها توسط اداره مهاجرت برگشت داده شده و قصد دارند که مجددا ارسال کنند ، اگر به پاراگراف آخر نامه دریافتی توجه کنند ، دقیقا ذکر شده که «مجددا فرم‌ها را تکمیل نمائید و به همراه فرم‌های قبلی‌ ارسال کنید».
بر روی صفحه اول فرم «درخواست اقامت دائم کانادا» مهر اداره مهاجرت کانادا نقش بسته و تاریخ ورود مدارک به سیدنی هم در آن قید شده (این هم نشانی اش که دیگه مطمئن شوید باید چکار کنید !!!!). البته امیدوارم که کسی‌ مدارکش برگشت نخوره که عملا ۵ ماه را از دست داده است.
صحت و سقم مطالب ذکر شده در فرم‌ها ، چک کردن دقیق سابقه کار و بررسی‌ تطبیق آن با شغل عنوان شده از طرف متقاضی ، محاسبه امتیاز دریافتی از طرف متقاضی و …… فقط و فقط جزو وظایف سفارت کانادا می‌باشد که مدارک شما را بطور کامل دریافت نموده است.
حالا چرا این‌ها را گفتم؟ شما که همه اینها را میدونستید.
یک دوستی‌ چند وقت پیش میگفت که به کمک یک مشاور این کار را انجام داده و زمانی‌ که فایل نامبر اول را گرفته ، آن مشاور محترم گفته که «خوب دیگه کار تمام است و بیا تسویه حساب کن». این آخر کلاه برداری هست !!! کار که تمام نیست هیچ ، تازه شروع شده. پس دوستانی که از کمک مشاور برای کارهایتان استفاده می‌کنید ، بیشتر مراقب باشید.
۳- خیلی‌ از دوستان فکر میکردند که چون به شما مهلت ۱۲۰ روزه داده شده برای ارسال مدارک ، پس تا روز ۱۲۰ ام پرونده شما دست نخواهد خورد !!!
نه دوست عزیز ، اینطور نیست. هرزمانی که مدارک شما را ، سفارت دریافت کند ، بررسی‌ مدارک آغاز میشود و در مواردی که نقص مدرک وجود داشته و اغلب ۶۰ روز مهلت میدهند برای تکمیل آن ، به محض دریافت مدرک مربوطه ، پروسه بررسی‌ پرونده ادامه خواهد یافت. پس سعی‌ کنید که مدارک خود را در اولین فرصت آماده و ارسال کنید.
اگر عجله ندارید که خب ، اون دیگه امریست جدا !!!
۴- اختلاف نظر و عقیده در زمینه مهاجرت به کانادا ، قوانین حاکم بر آن چه رسمی‌ و چه عرفی و خیلی‌ موارد دیگر بسیار است ، چه در بین مشاورین محترم ، چه در بین دوستانی که استاد بنده هستند و در این زمینه مطلب مینویسند. ولی‌ چیزی که همه ، بدون استثنأ قبول دارند و هیچ کس شکی‌ در آن ندارد این هست که «ملاک قانون مهاجرت به کانادا ، بوکلت منتشره از طرف اداره مهاجرت کانادا می‌باشد».
لذا هر گونه تغییر در آن بوکلت ، حتی اگر یک خط اضافه و یا حذف شود ، به منزله تغییر در این قانون می‌باشد. ممکن هست که این تغییرات خیلی‌ خیلی‌ جزئی باشد ، همانند افزایش ناچیز مقدار مبلغی که برای اثبات تمکن مالی مورد نیاز هست ، که قبلا به آن اشاره کرده بودم و ممکن هست که این تغییرات خیلی‌ کلان و کلی‌ باشد ، مثلا تغییر در لیست مشاغل که ممکن هست این اتفاق در آینده بیفتد.
پس دوستانی که خود پیگیر کار میباشند و شخصاً اقدام کرده اند ، میبایستی به روز باشید و تغییرات احتمالی‌ را دنبال کنید که خیلی‌ از تغییرات همانند همین نمونه که من یک پست برای آن گذاشتم ، در سایت اداره مهاجرت رسما اعلام نمیشود.

خوش باشید

Advertisements

168 دیدگاه

 1. ونوس said,

  فوریه 13, 2010 در 6:24 ق.ظ.

  سلام امیرجان
  مطلب به موقعی بود بخصوص اون آیتم اولی,هنوز فایل نامبری دریافت نکردم یعنی باید منتظر برگشت اون باشم اونم ایمیل میشه یا نه مستقیم در صندوق پستی میاد؟(مدارکم 9 دسامبر توسط اون آدرس دومی ذکر شده در بوکلت دریافت شده است)دوست دیگری که او نیز 9 دسامبر مدارکش رسیده بوده الان چند روزه که فایل نامبرش رو دریافت کرده البته می دونم که نباید مقایسه کنم اما خوب…
  من آدرس جی میل دادم ولی اصلا آیتم اسپم رو اونجا نمی بینم که وجود داشته باشه؟

  ممنون

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 4:50 ب.ظ.

   ونوس جان فایل نامبر اول را ایمیل میکنند. چرا آدرس دوم؟؟!!! مگه با پست ارسال نکردی؟!!!
   اگر فرم‌ها را درست پر کرده باشی‌ ، انشاالله به زودی فایل نامبر را دریافت خواهی‌ کرد.
   خوش باشی‌

 2. دوستدار ونکوور said,

  فوریه 13, 2010 در 6:40 ق.ظ.

  سلام دوست عزیز
  مطالب خوبی بیان نمودید. خواستم هم تشکر کنم و هم بگم که در مورد پرداخت مبلغی از قرارداد که دفعه پیش نوشتم جریان اینطور بود که مبلغ قرارداد را در 3 قسط دریافت می کنند اولیشو هنگام بستن قرارداد پرداخت کردیم. دومیش موقع دریافت فایل نامبر و آخریش موقع دریافت مدیکال.
  یعنی دیگه هنگام دریافت فایل نامبر اصلی از دمشق نباید مبلغی پرداخت کنیم.
  البته این موضوع شاید برا مشاوران مختلف متفاوت باشه ولی فکر کنم اکثرا همین کارو می کنن. چون من وبلاگ بقیه دوستانو که می خوندم مشاورشون فایل نامبر سیدنی رو نمیداد تا قسط دومو بگیره!!!
  در هر صورت خیلی خوبه که به تمامی موارد ریز و درشت جریان مهاجرت اشاره می کنی.
  موفق باشی

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 4:53 ب.ظ.

   بله دوست عزیز همانطور که فرمودید بستگی به قراردادی داره که با مشاور منعقد میشه. انشاالله که کارتان خیلی‌ سریع پیش بره.
   خوش باشی‌

 3. مهدی said,

  فوریه 13, 2010 در 9:30 ق.ظ.

  سلام و تشکر بابت وقتی که به اطلاع رسانی برای دوستان اختصاص میدهید.
  فایل نامبر دوم من 15 سپتامبر ایجاد و ارسال شده و تا الآن خبر جدیدی نیست و وضعیت در سایت همان «دریافت شده» میباشد. با توجه به مواردی که شما اطلاع دارید آیا در حال حاضر زمانها همینقدر طولانی شده ؟ و اینکه ظاهراً اگر مراحل بدون مشکل سپری بشه گویا مجدد نامه موجودی مالی نیاز است. آیا اگر در موسسه ای پس انداز مالی داشته باشید ( حالت سرمایه گذاری )و مدرک اون رو ترجمه و ارائه بدید قابل قبوله ؟
  ممنون

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 4:57 ب.ظ.

   بله مهدی جان زمان‌ها الان طولانی‌ شده و ممکن هست تا ۶-۷ ماه هم در همین حالت باشید.
   تا آخر کار ممکن هست که چندین بار از شما گواهی بانکی‌ بخواهند ، اگر اون مبلغ بنام خودتان هست کاملا مورد قبول هست و میتوانید ارائه دهید.
   خوش باشی‌

 4. حبيب said,

  فوریه 13, 2010 در 10:08 ق.ظ.

  سلام.ميخواستم بدونم مني كه ارشيتكت هستم ولي رشتم جز رشته هاي مورد نياز كانادا نيست راهي ندارم كه بتونم اقامت بگيرم؟ممنونم.

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 5:02 ب.ظ.

   حبیب جان اشتباه نکن ، رشته تحصیلی‌ اصلا مهم نیست. فقط عنوان شغلی‌ و سابقه کار مطرح هست.
   یک نگاه به این شغل بنداز ، اگر با شرایط فعلی‌ شما تطبیق داره ، میتونی‌ اقدام کنی‌.
   http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/QuickSearch.aspx?val65=0711
   خوش باشی‌

 5. فوریه 13, 2010 در 4:56 ب.ظ.

  ممنون امیر جان! چه خبرا؟ من که 5 ماه بیشتر شد که پندینگم!!

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 5:32 ب.ظ.

   خدا نکنه رعنا جان خودت پندینگ باشی‌ !!!! پرونده ات هست که پندینگه.
   هیچی‌ والا خبری نیست. روزانه کلی‌ سایت را زیر و رو می‌کنم که ببینم خبری هست یا نه. البته یک خبری دیدم که خیلی‌ خوشایند نیست اما دارم دنبال منبع موثق می‌گردم که نتونستم هنوز پیدا کنم. تا اون پیدا نشه نمیشه چیزی گفت.
   انشاالله که به زودی مدیکال را خواهی‌ گرفت.
   خوش باشی‌

 6. ونوس said,

  فوریه 13, 2010 در 6:52 ب.ظ.

  من دی اچ ال کردم و اینطور متوجه شدم که بهتره اگه دی اچ ال یا پست سریع استفاده میشه آدرس دوم که ظاهرا پیک هست دریافت بشه مدارک؟! البته فکر نمی کنم این قضیه خیلی مهم باشه
  راستی می دونی جی میل اگه اسپم بیاد کجا میره؟

  • امیر said,

   فوریه 13, 2010 در 7:57 ب.ظ.

   ونوس جان آدرس دوم مربوط به زمانی‌ هست که شما بخواهید از پیک استفاده کنید. انشاالله که مشکلی‌ نخواهد بود.
   من جی میل ندارم و نمیدونم که جایگزین اسپم چی‌ هست !!!
   خوش باشی‌

 7. majid said,

  فوریه 14, 2010 در 4:23 ق.ظ.

  سلام امير جان
  خدا قوت
  فايل نامبر دوم من دهم ژانويه 2010 صادر شده و بيست و چهارم ژانويه هم به دستم رسيده ولي از تاريخ نوزدهم ژانويه تا حالا ديگه نتونستم وضعيت پرونده ام را در سايت چك كنم. دفعه قبل شما گفتيد كه حدود يك هفته اينطور هست و بعد از آن با هر دو فايل نامبر ميشه چك كرد. آيا اين وضعيت طبيعي هست. پيغامي كه ميده اينه: we are not able to identify you …

  • امیر said,

   فوریه 14, 2010 در 10:46 ب.ظ.

   مجید جان فردا یک چکی‌ دوباره بکن. احتمالا درست شده.
   خوش باشی‌

   • majid said,

    فوریه 23, 2010 در 3:35 ق.ظ.

    سلام امير جان
    هنوز هم همان پيغام را مي دهد.
    به نظر شما من چي كار مي توانم بكنم؟

   • امیر said,

    فوریه 23, 2010 در 8:45 ق.ظ.

    مجید جان من روزانه کلی‌ کامنت دارم که در پست‌های مختلف نوشته میشه و همه آنها پشت سر هم برای من نشان داده میشه. بزرگواری کن یک کم توضیح بده که مشکل چی‌ بود ، اصلا خاطرم نیست و نتونستم کامنت قبلیت را هم پیدا کنم.
    خوش باشی‌

 8. ونوس said,

  فوریه 14, 2010 در 5:01 ق.ظ.

  راستش از يكياز همكارهامكه اونم چند سال پيش فايل بازكرده بودو الان آخرهاي اين راه پرسيدم و اونم آدرس دوم رو پيشنهاد كرد.شما وكيل يا شخصي كه بتونه كمك كنه ميشناسي؟
  يعني ممكنه اصلا به دستشون نرسيده باشه و نزد همون شخص گيرنده مانده باشه پاكت؟! جور در نمياد آخه هردو آدرس رو روي سايت گذاشته بودن

  شرمنده كه زياد مزاحمت ميشم امير جان

  • امیر said,

   فوریه 14, 2010 در 11:05 ب.ظ.

   ونوس جان نگران نباش. نیاز به کمک کسی‌ هم نداری.
   با آدرس دوم هم مدارک به دستشان میرسه اما شاید جواب دادن آنها کمی‌ طولانی‌ تر شود ، چرا را نمیدانم. تجربه این را من دارم. ولی‌ انشاالله که جواب تو را زود دهند.
   ولی‌ ونوس جان آدرس دوم مربوط به پیک هست که نامه را دستی‌ تحویل دهد. نگران نباش.
   خوش باشی‌

 9. افسانه said,

  فوریه 14, 2010 در 11:27 ق.ظ.

  سلام امير جان
  اميدوارم خوب وخوش وسلامت باشي واقعا كه فرد مفيد ومثبتي براي هم وطنانت هستي من هميشه وبتو ميخونم وكلي استفاده مي كنم راستش الان خيلي دپرسم واسترس دارم چون منتظر پاس ريكوئست هستم مديكال ما 24 دسامبر توسط دكتر پست شده به نظرت حدود كي بايد پاس ريكوئست بشيم ؟ خيلي حالم بده اصلا دست خودم نيست از طرفي به معلومات تو خيلي اعتماد دارم واميدوارم زحمتت نباشه كه جواب بدي .مرسي

  • امیر said,

   فوریه 14, 2010 در 11:30 ب.ظ.

   ممنونم افسانه جان.
   اولا که الان دیگه جایی برای نگرانی وجود نداره و باید مقدمات سفر را فراهم کنی‌.
   دوما من فکر می‌کنم (اگر از ایران اقدام کردی) تا آخر فوریه یا اوائل مارچ درخواست پاسپورت را دریافت کنی‌ ، اما اگر بیشتر هم شد نگران نباش ، من تجربه ۷ ماه انتظار را دارم که انشاالله برای شما حد اکثر تا اواسط مارچ بیاد. عیدی بهت میده افیسر.
   خوش باشی‌

 10. فوریه 14, 2010 در 3:46 ب.ظ.

  سلام آقا امير.
  هميشه ازت ممنونم بخاطر اطلاع رساني دقيقي كه انجام ميدهيد. اميدوارم در زندگي هيچوقت گرفتار نشيد. به خدا از صميم قلبم ميگم. من حدود دو ماه بعد از ارسال مداركم به سيدني نامه درخواست ارسال مدارك به دمشق را دريافت كردم كه در اون نامه يك فايل نامبر هم به من داده شد كه با حرف B شروع ميشه. بعد از ارسال مداركم به دمشق هم هيچ نامه اي براي فايل نامبر دوم دريافت نكردم تا اينكه ماه سپتامبر توي سايت ديدم كه اين پروسس شدم. هميشه با فايل نامبر اولي كه تنها فايل نامبر من هست توي سايت وضعيتم را چك مي كنم. به نظرت چرا اينطوريه؟ ممكنه اين مساله به اين ربط داشته باشه كه من يك فايل به روش قديمي داشتم كه بستمش و به روش جديد اقدام كردم؟ راستي من روز آخر سپتامبر اين پروسسس شدم كه نقص مدرك داشتم و آخر اكتبر نقص را برطرف كردم. ولي هنوز مديكالم نيومده به نظر شما مديكالم كي مياد خيلي نگرانم؟ از توجهت ممنونم. موفق باشي.

  • امیر said,

   فوریه 14, 2010 در 11:38 ب.ظ.

   ممنونم لیلا جان ، شما خیلی‌ لطف دارید به من.
   احتمالا نامه پستی فایل نامبر را تحویل نگرفتی‌ ، اما مگر نقص مدرک نزدند؟ نامه بوده یا ایمیل؟ در هر صورت فایل نامبر جدیدت در آن نامه یا ایمیل هست ، یک نگاهی‌ بهش بنداز.
   و با آن فایل نامبر دوباره چک کن. قاعدتاً باید در همین ماه مدیکالت بیاد ، اگر نیامد یک ایمیل بزن و جویا شو.
   خوش باشی‌

 11. ساحل said,

  فوریه 14, 2010 در 7:21 ب.ظ.

  سلام آقا امير
  من يك پيام گذاشته بودم و از شما سوالاتي داشتم. سوالم اينجا درج شده بود ولي الان نميبينمش. اشكالي پيش اومده؟

  • امیر said,

   فوریه 14, 2010 در 11:50 ب.ظ.

   آیا غیر از اونی‌ هست که جواب دادم؟؟
   خوش باشی‌

 12. رضا said,

  فوریه 15, 2010 در 4:50 ب.ظ.

  امیر جان سلام:
  6 ماه هم گذشت و هنوز خبری از مدیکال نیست سایت هم هنوز میگوید:WE WERE NOT ABLE TO IDENTIFY YOU

  • امیر said,

   فوریه 15, 2010 در 11:12 ب.ظ.

   رضا جان به اعتقاد من یک ایمیل بزن و ازشان سوال کن وضعیتت را و این مشکل را هم بهشان بگو.
   خوش باشی‌

 13. مهیار said,

  فوریه 16, 2010 در 5:35 ق.ظ.

  سلام امیر جان
  مدارک ما 10 نوامبر 2009 به دمشق رسیده ولی هیچ نامه ای یا ایمیلی در رابطه با فرستادن فایل نامبر دوم به دست ما نرسیده ، نظر شما چیه ؟ این زمان منطقی هستش ؟

  • امیر said,

   فوریه 16, 2010 در 10:24 ق.ظ.

   والا مهیار جان یکنفر دیگه هم بعد از ۴ ماه بالاخره با ایمیل فایل نامبرش را گرفت. به اعتقاد من یک ایمیل بزن و بهشان اطلاع بده که فایل نامبر را دریافت نکردی.
   خوش باشی‌

 14. sara said,

  فوریه 16, 2010 در 6:21 ق.ظ.

  سلام . فقط آمدم یه سلامی عرض کنم .من که دیگه در این طور موارد حرفی برای گفتن ندارم فقط برای همه آرزوی این می کنم که هرگز نا امید نشن .درد بی درمونیه
  موفق باشید همه

  • امیر said,

   فوریه 16, 2010 در 10:32 ق.ظ.

   سلام سارا جان
   اتفاقا حرف‌ها را باید تو بزنی‌. ناامیدی نباید برای هیچ کس معنی‌ داشته باشه. فکر کنم اگر جای من بودی خودت را توی رودخانه تایمز لندن غرق میکردی !!!! قوی باش.
   خوش باشی‌

 15. تیتی said,

  فوریه 16, 2010 در 11:46 ق.ظ.

  سلام
  ممنون از پست جدید.
  من یه پیشنهاد دارم. نمیدونم آیا شما و بقیه قبول میکنید یا نه. اینکه هر کس بیاد مدت انتظار و وضعیت پرونده اش رو اینجا بگه تا بقیه حدودا تکلیفشون رو بدونند. مال ما که 11 آگوست سوریه مدارکمون رو دریافت کرد. یعنی الان داریم هفتمین ماه رو سپری میکنیم. ولی همچنان پندینگ.

  • امیر said,

   فوریه 16, 2010 در 5:17 ب.ظ.

   من حرفی‌ ندارم تیتی جان. اگر دوستان علاقه‌مند هستند اطلاعاتشان را بدهند تا یک جدول درست کنم. اما این را هم بگم که این مقایسه کار درستی‌ نیست ولی‌ شاید چیزی عاید شود.
   خوش باشی‌

 16. زوشا said,

  فوریه 16, 2010 در 1:03 ب.ظ.

  ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  لینک جالبی دارید خوشحال می شم تبادل داشته باشیم.
  http://canadaprocess.persianblog.ir
  موفق و سربلند باشید

  • امیر said,

   فوریه 16, 2010 در 5:19 ب.ظ.

   خوش آمدید. شما را لینک کردم.
   خوش باشی‌

 17. یاسی said,

  فوریه 16, 2010 در 6:25 ب.ظ.

  سلام امیر جان
  ما هم اول مهر نامه دوم فایل نامبرمون اومد اما تا الان خبری نیست…منهم خیلی خوشحال می شم که جدولی بسازیم و اطلاعات پرونده کسانی که تبدیل به مدیکال و ویزا شه رو داشته باشیم..با اینکه می دونم پرونده هر نفر با دیگری متفاوت هستش چون افسر آفیسر ها متفاوتن
  امیدوارم تا قبل از سال جدید واسه همه خبرهای خوبی بیاد
  خیلی بزرگواری که اینقدر دل می سوزونی …فقط امیدوارم که بتونیم محبت هات رو جبران کنیم

  • امیر said,

   فوریه 16, 2010 در 11:42 ب.ظ.

   ممنونم از لطفت یاسی جان. من با ورد پرس کمی‌ مشکل دارم و سعی‌ می‌کنم که همین روز‌ها راهش را پیدا کنم. یک جدولی‌ درست می‌کنم و هر کس دوست داشت مشخصاتش را بده تا همه ببینند.
   خوش باشی‌

 18. تیتی said,

  فوریه 17, 2010 در 6:08 ق.ظ.

  سلام
  یکی از دوستام که 8 ماه و نیم هست که پرونده اش پندینگ مونده امروز بهم ایمیل زده. متنش رو این زیر میارم که همه ببینند
  email zadam sefarate canada dar syria , bade 8 rouz javab dadan: shoma dar saf hastin va bad az backgroung check, medical sader mishe. vali ma alan darin filehaye 2008 ro process mikonim va shoma bayad sabr konid

 19. تیتی said,

  فوریه 17, 2010 در 6:14 ق.ظ.

  به نظرتون یکم عجیب نیست؟ چرا پرونده 2008 این قانون جدید برای اوناییه که بعد از 27فوریه 2009 اقدام کردند

 20. تیتی said,

  فوریه 17, 2010 در 6:21 ق.ظ.

  نوشته بالا رو خودم تصحیح میکنم. بله درسته 2008 بود فوریه 2008
  ولی
  چندین نفر بودن که 2009 اقدام کردند و ویزاشون حتی اومده

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 9:15 ق.ظ.

   تیتی جان من جواب هر سه کامنت را همینجا میدم.
   مقصر سفارت هست که خیلی‌ زود ویزا چند نفر را داد و بقیه را در استرس گذاشت !!!
   و تعجب برانگیز هست که چطور اینقدر سریع کار کردند ، چون مرحله بک گراند چک خیلی‌ طول میکشه. (البته خدا را شکر).
   تیتی جان حق با کسانی‌ هست که سال ۲۰۰۸ اقدام کردند. آنها شدیدا سر در گم هستند. چون قانون عوض شده بود ولی‌ ابلاغ نشده بود. واسه همین هم اصلا کارشان پیش نرفته بود. باید بیشتر صبور بود. انشاالله که کار همه زود درست میشه.
   خوش باشی‌

 21. صبا said,

  فوریه 17, 2010 در 7:09 ق.ظ.

  سلام سلام
  منم جدول ميخوااااااااام
  ما چون وكيل داريم دقيقا خبر ندارم الان پرونده توي چه وضعيتي هست ولي ما اول مهرماه مداركمون رو به وكيل داديم و اون هم يك هفته بعدش ارسال كرده. خيلي دلم ميخواد يه جوري كارا پيش بره كه ما اين تابستون بتونيم بريم. يعني ميشه اميرخان؟ ميشه؟ بگو ميشه! خواهش ميكنم! بگو ديگه!

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 9:17 ق.ظ.

   چشم صبا جان اون جدول را سعی‌ می‌کنم درست کنم.
   شما هم اگر فایل نامبر را وارد سایت کنید ، میتونید حدود مراحل را بدست بیارید. انشاالله که تابستان عازم خواهید بود.
   خوش باشی‌

 22. sara said,

  فوریه 17, 2010 در 7:47 ق.ظ.

  سلام امیر جان . ممنون از حرفات نمی دونم چی بگم هیچی خوشالم نمی کنه

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 9:18 ق.ظ.

   سارا جان مورد برای شادی زیاد هست ، فقط باید دنبالش بود. مطمئنم دوباره به حالت اول باز خواهی‌ گشت. راستی‌ نامه ات رسید؟
   خوش باشی‌

   • sara said,

    فوریه 18, 2010 در 12:58 ب.ظ.

    سلام.نه نامه هنوز نیامده . معلوم نیست اینا چشونه چه کار دارن می کنن؟

   • امیر said,

    فوریه 18, 2010 در 1:43 ب.ظ.

    تو راهه سارا جان. میرسه ، کمی‌ بیشتر صبر داشته باش.
    خوش باشی‌

 23. reza1100 said,

  فوریه 17, 2010 در 8:57 ق.ظ.

  سلام امیرجان
  اتفاقا من هم داشتم فرمها رو میبردم برای پرینت نهایی که گفتم نکنه فرمها عوض شده باشه و شروع به دانلود مجدد کردم که دیدم دوتا از فرمها تاریخ بروز شدنشون جدید شده و بوکلت هم ژانویه عوض شده. مجبور شدم نه تنها فرمهای مربوطه رو از اول پر کنم بلکه بوکلتو دوباره تا آخر خوندم. البته بد هم نشد. چون یکسری مسائل جدیدو یاد گرفتم. مثلا فکر میکردم ما زمانی باید برای سو پیشینه اقدام کنیم که وقتی میرسه دمشق بیشتر از 3 ماه ازش نگذشته باشه. در حالیکه نوشته بود شما از سه ماه قبل ارسال فرمها میتونید سو پیشینه بگیرید.
  خلاصه اینکه فرمها تکمیل و اماده است . گواهینامه های فنی و حرفه ای را دادیم دارالترجمه که مطمئن بشیم مهر دادگستری میخوره. بعد بفرستیم بره. البته خیلیها میگن معطل نکنید. مهر دادگستری اصلا مهم نیست که بخوره یا نخوره و با مهر دارالترجمه کفایت میکنه. اما یکم میترسم بفرستم.

  راستش خانم سلیمانی تو برنامه اش ازش من پرسیدم گفت حتما مهر دادگستری میخواد چون الان جدیدا آفیسرها رو مهرها انگشت میکشن ببینن واقعا مهر درسته یا جعلیه و باید یک نهاد دولتی مثل دادگستری تائید کنه.
  خوش باشی

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 9:31 ق.ظ.

   رضا جان ۳ تا کامنت ازت گرفتم امروز من و مشکلی‌ نیست. اون مورد را هم که به رعنا گفتم ، هنوز منبع موثقش را پیدا نکردم ، ولی‌ چیز خیلی‌ مهمی‌ نیست. نگران نباش.
   خاطرت باشه یک پست گذاشتم که قانون تغییر کرده و مبلغ تمکن مالی افزایش پیدا کرده. دوست عزیزمان بعد از ۴۸ ساعت به این نوشته من عکس‌العمل نشان داد و گفته بود که تغییر مبلغ تمکن مالی جزو تغییر قوانین محسوب نمیشه !!!! و گفته بود که کاری به بوکلت جدید نداشته باشید و بوکلت خودتان را نگاه کنید !!! البته مشخص بود که این جواب بخاطر نوشته من بود. چون بعد متوجه شد که چه سوتی داده و جای دیگه گفته بود که بوکلت را مرتب چک کنید !!!!!
   رضا جان خوب کاری کردی که دوباره همه چیز را مرور کردی و من هم اطلاع داشتم ولی‌ گفتم شاید کسی‌ بهش بر بخوره که من بگم !!!!!
   این خانم سلیمانی را من نمیدونم کیه اما مهر‌ها را کسی‌ انگشت نمیکشه !!!! ولی‌ رضا جان میدونی که دارالترجمه‌ها ۲ نوع برگه دارند که اگر ترجمه خالی‌ باشه ، روی سر برگ خودشان میزنند و آرم قوه قضائیه در آن بالاش نیست. این ممکن هست که شک برانگیز باشه که چرا این ترجمه این چنین هست و بخواهند تحقیق کنند !!! البته اگر سر برگ شرکت باشه یا موسسه ، جنبه اش فرق میکنه. پس با تائید دادگستری بفرستی‌ خیلی‌ بهتره.
   ببخشید زیاد شد.
   خوش باشی‌

 24. مامان دریا said,

  فوریه 17, 2010 در 1:14 ب.ظ.

  سلام آقای امیر دوست خوب
  دیشب کلی کامنت تشکر آمیز براتون تایپ کردم لحظه ی ارسال سرور نات فاند شد !
  خلاصه اینکه از اطلاع رسانی دقیق و بی دریغ شما بسیار سپاسگزارم واقعا خسته نباشید
  به قول مسافر کوچولو ما هم از اواخر سپتامبر همچنان ریسیو بای یا همون پندینگ معروفیم
  دمشق چه خبره ؟
  از دوستان نزدیکم از ماه جون با 75 امتیاز هنوز ریسیو بایه مدارکش رو فوریه 2009 به سیدنی فرستاده بود
  درضمن من به یک نتیجه رسیدم و اون اینکه تازگی ها کمی سختگیرانه تر پرونده ها رو تو سیدنی بررسی میکنن دو تا دیگه از دوستانم به دلیل شرح وظایف الیجیبل شناخته نشدن
  البته به نظر من منصفانه نبود
  من هم دوست دارم اطلاعاتم رو توی جدول بگذارم همینطور اطلاعات پرونده ی 2 تا از دوستام رو که با کامپیوتر کار نمیکنن ولی من کاراشون رو میکنم رو هم میگذارم
  بازهم صمیمانه از محبتتون ممنونم وبه قول یکی از دوستان عزیز و خوبم
  خوش باشی

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 6:52 ب.ظ.

   دوست عزیز از محبت شما سپاسگزارم و باعث خرسندیست اگر بتونم کمکی‌ بکنم.
   سختگیر نشده اند ، اولا که متقاضیان خیلی‌ زیاد شده اند و اصلا فکر نمی‌کردند ، روی بک گراند چک حساس تر شده اند. برای همین هم هست که این اواخر زیاد از حد طول کشیده است.
   خوش باشی‌

 25. فوریه 17, 2010 در 1:29 ب.ظ.

  تشکر از جوابت.
  الحمداله از دارالترجمه تماس گرفتن که ترجمه ها حاضره و دادگستری هم تائید کرده.
  پس دیگه مثل اینکه باید فرستاد.ببینیم بالاخره این طلسم میشکنه یا نه؟
  من هنوز مهر دادگستری رو ندیدم. شاید منظورش اینه که مهر برجسته را انگشت میکشن. حالا امروز که گرفتم معلوم میشه که مهرشون برجسته است یا نه.
  برخوردن نداره. من قضیه سوپیشینه را تا فهمیدم همه جا میگم که همه بدونن. هرکس هم میخواد بهش بربخوره مهم نیست. من که برای اون نگفتم.
  خوش باشید

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 6:55 ب.ظ.

   خوب خدا را شکر. مهر دادگستری برجسته نیست رضا جان. پس منتظر ارسال مدارکت هستیم.
   خوش باشی‌

 26. رضا said,

  فوریه 17, 2010 در 2:43 ب.ظ.

  First file number : 11 may 2009 sidny
  Send for Damascus Office: 1st august 2009
  Resived by Damascus office: 17th august 2009
  Second File Number: Do u ever see it?!!!x
  Latest online status : received by visa Office
  Mental status : Going to Crazy
  » we have attorney or consultant and they send an e-mail in order to delay to receive our second file number but they say in response : that your case is pending to if necessary further document or need to interview or not or some bull shit things like that» at the end they say you must be patient

  by the way.. our 8 month is end in march.should we send another e-mail? …..

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 7:08 ب.ظ.

   Don’t panic Reza
   Everything is ok and hopefully will be ok. you can send email to them every month but I suggest that you wait at least 2 months after the last email.
   Be patient.
   Be Happy

 27. رضا said,

  فوریه 17, 2010 در 2:59 ب.ظ.

  Latest Damascuse Office situation:
  Current Active Processing

  Damascus is currently actively processing applications received before the below noted dates. If you submitted your application in one of these categories after the noted date, please be advised that the processing of your application has not started. Applications submitted in other categories (Family Class, Refugee, etc.) are currently within processing standards.

  * Federal Skilled Workers (submitted before 27 February 2008): September 2004
  * Federal Investors: August 2007
  * Federal Entrepreneurs/ Self Employed: July 2004

  Remember to check back on this site for updates before submitting your inquiry as we will not respond to status requests for files not in active processing.

  Updated: 01/11/2009

  • امیر said,

   فوریه 17, 2010 در 7:09 ب.ظ.

   Thank you very much for your information.
   Be happy

 28. باران said,

  فوریه 17, 2010 در 8:20 ب.ظ.

  آخه چرا من نمیتونم توی بحث هاتون شرکت کنم ؟؟؟ (آیکون صورت گریه )

  • امیر said,

   فوریه 18, 2010 در 8:53 ق.ظ.

   انشاالله پست بعدی. نه این پستی که الان هست ، بعدیش.
   خوش باشی‌

 29. رضا said,

  فوریه 18, 2010 در 5:38 ب.ظ.

  سلام
  یه سوال؟ ما فایل نامبری به عنوان فایل نامبر مکاتباتی با همون فرمت ……. B داریم؟

  • امیر said,

   فوریه 18, 2010 در 6:24 ب.ظ.

   رضا جان فایل نامبری که از طرف سفارت برای شما ارسال میشود ، فایل نامبری هست که باید تمام مکاتبات خود را با آن انجام دهید.
   خوش باشی‌

 30. آزاده said,

  فوریه 20, 2010 در 6:59 ق.ظ.

  سلام
  من در یک فرم خوندم که ID Number رو می خواست و گفته بود کپی اش رو هم ضمیمه کنید.یعنی شماره کارت ملی رو باید بنویسم؟ و کارت ملی رو ترجمه کنم و همراه مدارک اولیه بفرستم؟!!

  • امیر said,

   فوریه 20, 2010 در 9:43 ق.ظ.

   آزاده جان شناسنامه را هم میتونید بفرستید. ترجمه کنید و به همراه بقیه مدارک ارسال کنید.
   خوش باشی‌

 31. rezsa1100 said,

  فوریه 20, 2010 در 8:14 ق.ظ.

  سلام امیرجان
  اونقدر این دارالترجمه گیج تشریف دارن که آدم میمونه بهشون چی بگه. مدارکو گرفتیم دیدیم کپی دو تا از مدارک رو به ترجمه هاشون جابه جا پلمب کرده و مهر زده. بردم بهشون دادم ، برداشته پلمپو باز کرده و جابهجا کرده بهم داده میگه درست شد. میگم این مهرها روی هم فیت نیست و آفیسر شک میکنه فکر میکنه من یه کارهایی کردم . گفت نترس اگه شک کنه به ما ایمیل میزنه و ما بهشون میگیم که ما در جریانیم. خلاصه اینکه قاطی کردم که این چرت و پرتها چیه میگیو … فکر کردن آفیسر وقت مگذاره به اینها زنگ بزنه.
  خلاصه اینکه دوباره برد برای ترجمه و مهر دادگستری . تازه از همه بدتر هزینه اش که 16 هزار تومان میشد دوباره ازم 10 هزار تومان گرفت و هرچی گفتم که اشتباه از جانب شما بوده گفت شما وسواس زیادی دارید و این به ما ربطی نداره.
  خلاصه اینکه همه چیز اینجا گل و بلبله. امیدوارم اینبار دادگستری برامون فیلم در نیاره.
  خوش باشی

  • امیر said,

   فوریه 20, 2010 در 9:46 ق.ظ.

   بابا تو هم داستانی داری واسه خودت‌ها !!!!
   دوباره ازت پول گرفت؟ خوب حتما دید با بنز رفته بودی ، گفت پولداره !!!!
   انشاالله که این سری دیگه حله.
   خوش باشی‌

 32. رضا said,

  فوریه 23, 2010 در 9:30 ق.ظ.

  سلام
  اقا این جریان فایل نامبر دمشق هم داستانی شده ها!!!! من خودم یه ایمیل زدم به دمشق و گفتم : اقا این فایل نامبر ما چی شد پس ای مال مردم خورها؟!!!(دقیقا» با همین لحن!!!) اونها هم با کلی ترس!!!!! جوابی دادن به این مضمون:

  «Subject: RE: Dear Sir/mis Please attention B0000000
  Date: Wed, 30 Dec 2009 11:17:05 +0200
  From: re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca

  Dear Madam / Sir,
  This is in response to your email (see below).
  Our records indicate that you have authorized a representative to contact this office on your behalf. As such, correspondence regarding your file is directed exclusively to that representative.
  If you would like to obtain information on your application for permanent residence, kindly contact your representative directly.
  If you would like this office to correspond directly with you and if you no longer wish to be represented by that person or firm, provide us with a signed copy of the form revoking the authorization of your existing representative. The form is
  Until we have confirmation in the form of a signed letter / form, we will continue to correspond with your authorized representative.
  For future reference, in all correspondence to our office, please refer to the applicant’s full name, date of birth and file number.
  Regards»!!!!
  خب تا اینجا زدن تو برجکمون نامردها!!! ما هم به این وکیل(مشاور) گفتیم که دست خودتو میبوسه و یه ایمیل بزن تا گریشون در نیومده!! اونم ایمیل زدو اون اجنبیها هم در جواب گفتن:
  »
  From: re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca [mailto:re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca]
  Sent: Wednesday, January 06, 2010 8:16 AM

  Subject: FILE: B00000000 NAMES: M.A.A / SW 1

  Dear Madam:

  This refers to your enquiry concerning the status of a federal economic immigrant application in one of the skilled worker, entrepreneur or self-employed categories.
  Please quote your file number above
  Your application is in a queue for review to determine whether additional documents are required, whether an interview is required or can be waived, or whether a selection decision can be made on the basis of the documentation submitted on file.
  We appreciate your patience and will contact you as your application reaches the next stage of processing. In the meantime, if there is any change in the information submitted for the application please inform us as soon as possible.
  For updated information on our standard processing times and for other information, we welcome you to visit our web site.
  Regards»
  خب همون طور که حتما» متوجه شدید یک فایل نامبر جدید تو هر دو تا ایمیل اومده :B000000( به دلایل فوق امنیتی از ذکر ارقام ماذورم).و کاشف به عمل اومد که این همون فایل نامبر دمشق هست!!(با هر دو تا میشه application status رو چک کرد).ما به مشاور وکیلمون گفتیم: ابجی!! اگه ما ایمیل نمیزدیم و اونها در جواب فایل نامبر جدیدو ذکر نمیکردن ما نباید میفهمیدیم؟!!!! مگه نه اینکه واستون پست میکنن؟!!!
  اونم قسم و ایه که والله و بلله ما هم همین الان با این ایمیل فهمیدیم!!! و اصلا» پست نکردن!!!!
  خلاصه امیر جان اسم ما رو هم بزار تو لیست دمشقیها!! و دوستهایی که وضعیت مشابه دارن بهتره به نظر من خودشونم دست به کار بشن. آخه ظاهرا» هر دو طرگیج میزنن!!
  در ضمن من چون نمیدونم که کدوم topic رو میخونی این commento تو اخرین topic ها میزارم.شرمنده!!.
  خوش باشی!!!!!!(صورتک خنده)

 33. majid said,

  فوریه 24, 2010 در 3:35 ق.ظ.

  امير جان سفارت كانادا در دمشق دهم ژانويه فايل نامبر دوم من را صادر كرده و در تاريخ بيست و چهارم ژانويه نامه به دست من رسيد. من از تاريخ نوزدهم ژانويه تا الان نتونستم وضعيت پرونده ام را در سايت چك كنم و همش پيغام we are not able to identify مي دهد. نمي دونم براي رفع مشكل چكار بايد بكنم. آيا بايد با ويزا آفيس مكاتبه كنم يا با سايت CIC ؟ لطفا راهنماييم كنيد.
  مرسي

  • امیر said,

   فوریه 24, 2010 در 8:53 ق.ظ.

   رضا جان مشاور داری؟ آخه این جماعت بعضی‌ موقع‌ها از این بازی‌‌ها در میارند.
   اگر فامیلت دو قسمتی‌ هست ، بین دو قسمت یک خط فاصله بگذار.
   اگر نشد در نهایت با ویزا افیس از طریق خود سایت cic مکاتبه کن.
   خوش باشی‌

 34. reza said,

  فوریه 26, 2010 در 11:28 ب.ظ.

  سلام
  راستی با توجه به این جواب ویزا افیس پرونده ما در حال پروسس هست یا پندینگ؟!!

  • امیر said,

   فوریه 26, 2010 در 11:58 ب.ظ.

   شما وقتی‌ فایل نامبر را وارد سایت میکنی‌ ، اگر وضعیتت این پراسس باشه کاملا مشخصه ، اگر نوشته مدارک دریافت شد ، آن موقع هست که پرونده در حال پندینگ هست.
   خوش باشی‌

 35. سعید said,

  مارس 18, 2010 در 1:46 ب.ظ.

  سلام امیر خان.سال نو مبارک
  2 تا سوال دارم
  اول: این داستان رجیستر شغلی چیه و چه مراحلی داره؟
  دوم: اگه مدارک رو ناقص بفرستی سفارت . آیا بازم فایل نامیر دوم رو میدن ؟

  ممنونم

  • امیر said,

   مارس 18, 2010 در 7:50 ب.ظ.

   سال نو شما هم مبارک.
   سعید جان یکسری مشاغل هستند که اگر بخواهید در آن شغل خاص مشغول شوید قبل از آن باید رجیستر شوید. من لیست مشاغلی که نیاز به رجیستر شدن دارند را نمیدانم و خودتان باید پیگیر شوید و ببینید مراحل ، شرایط و مدارک مورد نیاز آن چیست.
   بله فایل نامبر را برایتان خواهند فرستد اما امکان اینکه پرونده را پس از آن ریجکت کنند هست البته بستگی داره نقص مدرک چی‌ باشه.
   خوش باشی‌

 36. سعید said,

  آوریل 15, 2010 در 2:57 ب.ظ.

  سلام امیدوارم از سئوالات من خسته نشده باشی امیر خان
  من فایل نامبر اول رو دریافت کردم تو فرم های اولیه نوشته بودم مجردم حالا می خوام ازدواج کنم که هم امتیازم بره بالا تر و هم آیلتس پایین تری بتونم ارایه کنم .این امرآیا امکان پذیر هست؟ من هنوز مدارکم رو به سفارت کانادا تحویل ندادم یعنی 2 ماه هنوز فرصت دارم تا پایان 120روز. به نظر شما این امکان هست که با این شرایط متفاوت با آنچه در فرم های اولیه نوشتم اقدام به تحویل مدارک کنم؟
  ممنونم

  • امیر said,

   آوریل 15, 2010 در 3:17 ب.ظ.

   سعید جان برای ۴-۵ امتیاز خودتو یک عمر تو هچل نینداز !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( شوخی‌ کردم)
   بله هیچ مشکلی‌ نیست اما باید تمام فرم‌ها را که مربوط به این مساله میشه را مجددا پر کرده و در یک نامه توضیح بدی که علت تغییرات نسبت به فرم‌های اولیه چی‌ هست. همسرت هم باید فرم‌های مربوط به خودشان را پر کنند. هیچ مشکلی‌ نداری.
   خوش باشی‌

 37. ساقي said,

  آوریل 19, 2010 در 8:33 ق.ظ.

  سلام دوستان
  من يك سوال داشتم: تازه الان يك هفته است كه فايل نامبر ما آمده، و ما هم مشغول فراهم كردن مدارك هستيم. حالا سوال من اين است كه در اين مرحله آيا بايد گواهي عدم سوپيشينه و عكسهاي مورد نيازشان را هم بفرستيم؟ چون توي اون فايل PDF مربوط به سفارت كانادا در سوريه در قسمت Appendix A اين دو مورد هم جز اون 15 مورد هستند.من بايد چيكار كنم؟ راستي كسي هم ميتونه يه روند كاري از اينجا به بعد مراحل را به من بده؟
  پيشاپيش از راهنمايي هاتون ممنوننم.

  • امیر said,

   آوریل 19, 2010 در 11:25 ق.ظ.

   بله حتما باید کلّ موارد مورد نیاز را طبق لیست ارسال کنید. بعد از ارسال مدارک باید منتظر مدیکال باشید که امیدوارم خیلی‌ زود بشه.
   خوش باشی‌

 38. ساقي said,

  آوریل 20, 2010 در 5:54 ق.ظ.

  سلام امير جان
  مرسي از راهنماييت، اميدوارم هميشه شاد و موفق و سلامت باشي.

  • امیر said,

   آوریل 20, 2010 در 9:38 ق.ظ.

   خواهش می‌کنم ساقی‌ جان.
   خوش باشی‌

 39. ساقي said,

  آوریل 20, 2010 در 6:17 ق.ظ.

  سلام
  باعرض پوزش يه سوال ديگه داشتم:
  من تقريبا فكر ميكنم كل پروسه جمع آوري مداركم با دارالترجمه نهايت 2 ماه طول بكشه. حالا سوالم اين است كه من تا كي فرصت دارم كه اين 14 ميليوني كه الان ميخواهند تو حسابم باشه رو بذارم كه شك نكنند و دليل و مدرك نخواهند؟ حداكثر چقدر قبل از گرفتن گردش حساب بايد اين پول رو ريخته باشم؟ و حالا اگر شك كردند چي بگم؟و اينكه چون الان اين پول رو خودم نقد ندارم قاعدتا بايد قرض كنم، اگر بعد از گرفتن كاركرد 6 ماهه و موجودي پول را سريع بردارم بعدا دوباره ازم كاركرد و موجودي نميخوان؟ اگه بخوان و دوباره بريزم تابلو نميشه؟ اون وقت چي بايد بهشون بگم اگر ازم دليل خواستن؟
  از يه سوال خيلي بيشتر شد.
  مرسي

  • امیر said,

   آوریل 20, 2010 در 9:43 ق.ظ.

   من توصیه می‌کنم که از کسی‌ قرض بگیرید که تحمل بالائی داشته باشه !!!! چون تا آخرین مرحله ممکن هست که چندین بار دیگه از شما گردش حساب بخواهند تا مطمئن شوند پول مال خودتان هست. سعی‌ کن اگر امکانش هست از همین الان پول را در حسابت واریز کنی‌ تا هیچ شکی‌ را بوجود نیاری. میتونی‌ بگی‌ پول را بابت خرید ماشین پرداخت کردی ، البته باید مدرک داشته باشی‌. البته من زیاد این شیوه را به کسی‌ توصیه نمیکنم ، چون امکان اینکه لو برید خیلی‌ زیاد هست.
   خوش باشی‌

 40. ساقي said,

  آوریل 25, 2010 در 6:18 ق.ظ.

  سلام
  من واقعا از راهنمايي هاي شما متشكرم.
  راستش فعلا به اين نتيجه رسيديم كه چيزي نفروشيم، قرض هم نگيريم قراره فعلا وام بگيريم و اين پول رو تو حساب بذاريم.
  اميدوارم كه از سوالات من خسته نشده باشيد آخه يك سوال ديگه هم دارم و در مورد پاسپورت همسرم است. تو فايل راهنما نوشته كه بهتر است تاريخ اعتبار پاسپورت از زمان فرستادن اولين فرمها 3 سال باشه. اما مدت اعتبار شناسنامه همسر من تا آخر 2011 است (البته Main applicant من هستم) از اونجايي كه تو اين پاسپورتش فقط يك ويزاي دبي هست و قرار است كه يك بار تو خرداد و يك بار هم توي مرداد بره سوئد آيا بهتر است كه تا قبل رفتنش و قبل فرستادن مدارك پاسش را تمديد كنيم؟ و يه سوال ديگه اينكه آيا در اين مرحله ما دوباره بايد پولي را به دولت كانادا بديم يا نه؟من شنيدم كه يك بار در همون مرحله اول كه داديم بايد پرداخت شود و يك بار هم زمان صدور ويزا، درست است؟

  • امیر said,

   آوریل 25, 2010 در 9:34 ق.ظ.

   ساقی‌ جان نیازی به تعویض پاسپورت نیست. زمانی‌ که پاسپورت‌ها را برای صدور ویزا ارسال می‌کنید ، باید یکسال اعتبار داشته باشند. آخرین پولی‌ که از شما مطالبه خواهند کرد ، مربوط به صدور ویزا هست که به همراه مدیکال از شما خواهند خواست.
   خوش باشی‌

 41. ساقي said,

  آوریل 26, 2010 در 5:23 ق.ظ.

  سلام امير جان
  واقعا از راهنمايي هاي عالي شما ممنونم، اميدوارم هر كجا كه هستيد هميشه شاد و موفق و سلامت باشيد.

  • امیر said,

   آوریل 26, 2010 در 4:07 ب.ظ.

   لطف داری ساقی‌ جان ، آرزوی موفقیت شما را هم دارم.
   خوش باشی‌

 42. ساقي said,

  مه 2, 2010 در 4:45 ق.ظ.

  سلام
  روز شما بخير. اميدوارم كه از سوالات زياد من خسته نشده باشيد. يه سوال راجع به مدت زمان اعتبار ترجمه هاي دارالترجمه ها دارم. به من گفتن كه مدت اعتبار هر چيزي كه دارالترجمه ترجمه ميكنه فقط 1 ماه است. اين درسته؟ اگه غلطه مدت تعتباريم دارن؟اگه دارن چه مدتيه؟
  بازم ممنون و خسته نباشيد.

  • امیر said,

   مه 2, 2010 در 8:54 ق.ظ.

   یک ماه؟؟!!! کی‌ هم چین حرفی‌ زده؟ پس اگر اینطور باشه که مدارک ما هیچ کدام اعتبار نداره !!! مدارک ترجمه شده اعتباری نیستند ، فقط استرالیا درخواست می‌کند که مدارک مال یکسال قبلتر نباشد.
   خوش باشی‌

 43. ساقي said,

  مه 2, 2010 در 9:42 ق.ظ.

  مرسي واقعا از نگراني در آورديم.
  ممنون

  • امیر said,

   مه 2, 2010 در 5:24 ب.ظ.

   خواهش می‌کنم. اصلا جای نگرانی نداره.
   خوش باشی‌

 44. ساقي said,

  مه 9, 2010 در 6:34 ق.ظ.

  سلامي دوباره
  ميدانم كه ديگه حسابي از من خسته شديد قول ميدم كه كمتر سوال بپرسم.
  راستش يه سوال راجع به ترجمه مدرك دانشگاه داشتم. من دانشگاه آزاد تهران شمال درس خواندم و شنيدم كه براي ترجمه مدركم بايد يه مراحل خاصي را توي خود دانشگاه خودم طي كنم يعني برود تاييد بشه توسط خودم قبل اينكه بدم دارالترجمه ترجمه بشه. حالا ميخاستم ببينم شما مراحلش رو ميدونيد؟
  با تشكر خيلي خيلي خيلي زياد

  • امیر said,

   مه 9, 2010 در 9:13 ق.ظ.

   ساقی‌ جان مدرک دائم یا موقتت ، هر کدام آماده بود را به همراه ریز نمرات که دانشگاه صادر کرده ، باید ببری خیابان پاسداران ، امور فارغ التحصیلان ، دقیق یادم نیست که کجا بود ، آنجا باید پشت مدرک و ریز نمراتت را آقای صامت ، اگر عوض نشده باشه ، امضا و مهر کنه که یک ۲-۳ روزی بعد تحویلت میدهند.
   خوش باشی‌

 45. امید said,

  مه 9, 2010 در 10:00 ق.ظ.

  سلام امیر جان

  ممنون از این همه زحمت که می‌کشید … من تمام مدارک خودم و دوستم رو آماده کردم و می‌خواهیم برای کبک اقدام کنیم .. ما مالزی هستیم البته اینجا ۶ ماه دیگه ویزا داریم بعد میریم ایران … من از کجا اقدام کنم ؟ مالزی یا ایران ؟ آیا از مالزی هم به دمشق ارسال می‌شه مدارک ما ؟!

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر said,

   مه 9, 2010 در 8:47 ب.ظ.

   امید جان به اعتقاد من ویزا آفیس خود را دمشق بزنید ، چون در هر صورت به ایران خواهید رفت.
   خوش باشی‌

 46. ساقي said,

  مه 10, 2010 در 8:02 ق.ظ.

  سلام امير جان
  بازم از راهنمايي هاي دقيقت خيلي خيلي ممنونم.
  شاد و سلامت و موفق باشي

  • امیر said,

   مه 10, 2010 در 10:05 ق.ظ.

   خواهش می‌کنم.
   خوش باشی‌

 47. درویش said,

  مه 19, 2010 در 8:18 ب.ظ.

  سلام و خسته نباشید
  من دو تا سوال داشتم،البته سعی کردم همه نظرات رو بخونم که سوال تکراری نپرسم،اما انگار کسی مشکل من رو نداشت.4 ماه پیش دلیوری مدارک من به سیدنی کانادا،از طریق ایمیل اعلام شد.ولی تا به الان فایل نامبر دریافت نکردم،خواستم بدونم ایا این مدت زمان انتظار برای دریافت یه فایل نامبر ساده،غیر عادی نیست؟

  سوال دومم در مورد میزان مبلغی است که باید همراه داشته باشیم.میگن برای مثال 14 میلیون باید تقسیم بشه به دو قسمت و تو دو تا حساب بخوابه،چون دارالترجمه،بالای 10 میلیون رو مهر نمی زنه (در واقع،دادگستری).این صحبت وکیل خودمه،همینطور نیازی به پرینت 6 ماهه نیست،فقط پرینتی که نشون بده من این مبلغ رو دارم،کافیه.
  اما از بسیاری از افراد دیگه شنیدم که لازمه پول 6 ماه تو حساب بخوابه و مقداری گردش هم داشته باشه.کدوم صحت داره؟

  ممنون میشم پاسخ رو از شما دریافت کنم

  • امیر said,

   مه 19, 2010 در 10:01 ب.ظ.

   درویش جان به اعتقاد من بیشتر مراقب مشاور محترمتان باشید !!! حالا دلایل:
   ۱- سیدنی کانادا به هیچ عنوان به هنگام دریافت مدارک به شما ایمیل نمیزند ، فقط و فقط تنها ایمیلی که دریافت می‌کنید ، ۶۰ تا ۷۰ روز پس از رسیدن مدارکت هست که حاوی فایل نامبر می‌باشد.
   ۲- شما تا یک میلیارد تومان را هم میتوانید بدون نگرانی ترجمه و تأییدیه دادگستری را بگیرید. گواهی گردش ۶ ماهه را حتما باید تهیه و ارسال کنید. گردشش مهم نیست ، اما گواهی باید ۶ ماهه باشه.
   درویش جان پیگیر فایل نامبر باش که وقتت را از دست ندهی.
   خوش باشی‌

 48. سعید said,

  مه 20, 2010 در 9:32 ق.ظ.

  سلام
  این سوال قبلی من بود که لطف کردی جواب دادی امیر خان
  «من فایل نامبر اول رو دریافت کردم تو فرم های اولیه نوشته بودم مجردم حالا می خوام ازدواج کنم که هم امتیازم بره بالا تر و هم آیلتس پایین تری بتونم ارایه کنم .این امرآیا امکان پذیر هست؟ من هنوز مدارکم رو به سفارت کانادا تحویل ندادم یعنی 2 ماه هنوز فرصت دارم تا پایان 120روز. به نظر شما این امکان هست که با این شرایط متفاوت با آنچه در فرم های اولیه نوشتم اقدام به تحویل مدارک کنم؟»

  حالا میخوام بدونم اگه من ایشون رو به عنوان همسرم وارد فرم هام کنم تکلیف 550 دلار که برای ایشون پرداخت نکرده ام چی میشه؟ چطور باید پرداخت کنم؟
  ممنونم

  • امیر said,

   مه 20, 2010 در 3:54 ب.ظ.

   سعید جان به همان شیوه که مال خودت را پرداخت کردی. درفت ، مانی اردر و یا کردیت کارت ، ولی‌ اینبار باید با مابقی مدارک بفرستی‌ سفارت کانادا در دمشق یا کشوری که ساکن هستی‌.
   خوش باشی‌

 49. سعید said,

  ژوئن 2, 2010 در 1:37 ق.ظ.

  سلام امیر خان
  من ایلتس پایینی گرفتم که حتی با ازدواج هم امتیازم به 67 نمیرسه.حالا اگه بخوام انصراف بدم آیا بعدا میتونم دوباره اقدام کنم واینکه چطور باید انصرافمو اعلان کنم بهشون؟
  ممنونم

  • امیر said,

   ژوئن 2, 2010 در 7:33 ق.ظ.

   بله میتونی‌ دوباره از اول هر زمانی‌ که خواستی‌ اقدام کنی‌. باید نامه کتبی‌ بنویسی‌ به سفارت و درخواست بسته شدن پرونده است را بکنی‌.
   خوش باشی‌

 50. سعید said,

  ژوئن 2, 2010 در 1:17 ب.ظ.

  امیرخان اگه مدارک رو بدم به سفارت و فیس ثبت نام آیلتس که مال 40 روز بعد هست رو بدم ایا قبول میکنند؟
  ممنون

  • امیر said,

   ژوئن 2, 2010 در 1:30 ب.ظ.

   نه سعید جان متأسفانه قبول نمیکنند. از ۱۰ آوریل به بعد باید اصل مدرک آیلتس به همراه دیگر مدارک ارسال شود.
   خوش باشی‌

 51. سعید said,

  ژوئن 2, 2010 در 1:19 ب.ظ.

  منظورم فیش ثبت نام در امتحان آیلتس بود .مرسی

 52. saeid said,

  ژوئن 29, 2010 در 6:33 ق.ظ.

  hi

  • امیر said,

   ژوئن 30, 2010 در 4:08 ب.ظ.

   سلام نکرده عزیزی سعید جان.
   خوش باشی‌

 53. saeid said,

  ژوئن 29, 2010 در 6:49 ق.ظ.

  سلام امیر خان امیدوارم سرحال و شاد باشی
  من پرونده اولم رو بستم .یعنی نامه رو بردم سفارت کانادا در مانیل و تحویل دادم که هنوز جوابی ندادند. حالا شانس من لیست مشاغل عوض شده و شغل من تو لیست جدید نیست اما میتونم سابقه کارم رو طوری عوض کنم که تو لیست جدید قرار بگیره ،حالا 2 تا سئوال دارم
  1-اگه فقط یک سال ازسابقه کارم با لیست جدید همخوانی داشته باشه آیاامتیازی به بقیه سابقه کارم که مرتبط نیست تعلق میگیره؟
  2- برای افتتاح پرونده جدید ایا خلاصه پرونده قبلی ،دلایل انصراف،و یا چیز دیگه ای باید ارسال کنم یا نه ؟

  سپاسگذارم

  • امیر said,

   ژوئن 30, 2010 در 4:09 ب.ظ.

   بله فقط یکسال کفایت میکنه. به بقیه هم امتیاز خواهند داد.
   نه اصلا نیازی نیست.
   خوش باشی‌

 54. saeid said,

  ژوئن 30, 2010 در 6:30 ق.ظ.

  امیر خان کاش بودی و جواب میدادی
  سئوال بعدیم اینه که با اینکه شغل حسابداری حذف شذه ولی در کد 1122 در سایر طبقه یندی ها هنوزوجود داره.ایا درست میگم؟

  • امیر said,

   ژوئن 30, 2010 در 4:19 ب.ظ.

   سعید جان این کد جدید به لیست اضافه شده و باید عنوان شغلی‌ شما مطابق این باشه و شرح وظایف شما هم با این کد منطبق ، اگر میتونی‌ ، بسم الله.
   خوش باشی‌

 55. saeid said,

  ژوئیه 5, 2010 در 7:47 ق.ظ.

  سلام امیرخان .امیدوارم روزهای خوبی برای همه در راه باشه

  امیر خان در درمرحله اول در سیدنی که امتیاز محاسبه نمیکنند.میکنند؟؟چون دارم ایلتس 5.5 می فرستم با فرم ها و می ترسم همونجا پرونده ام رو ریجکت کنند.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  ارادتمندم

  • امیر said,

   ژوئیه 5, 2010 در 9:08 ق.ظ.

   سعید جان امتیاز را در سیدنی هیچ زمانی محاسبه نمیکردند. فکر هم نمیکنم که تغییری کرده باشه.
   خوش باشی

 56. saeid said,

  ژوئیه 9, 2010 در 1:55 ب.ظ.

  باز هم سلام و باز هم سئوال که امیدوارم خسته نشده باشی امیر خان چون چراغ راه خیلی ها هستی .
  امیرخان
  1- این اصلاح common-law partnerیعنی چی؟شامل صیغه 99 ساله هم میشه؟
  2-ارزیابی مدارک دانشگاهی به چه صورت هست ؟ من لیسانسم رو از سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی شرق در مشهد گرفتم آیا مشکلی پیش خواهد آمد؟البته فوق لیسانسم رو از دانشگاه eastدر فیلیپین گرفتم و الان دارم دکتری میخونم تو همبن دانشگاه.ضمنا فوق دیپلم رو از دانشگاه ازاد مشهد گرفتم.
  سپاس بیکران و ارزوی توفیق دارم برای شما

  • امیر said,

   ژوئیه 9, 2010 در 6:41 ب.ظ.

   اختیار داری ، من خودم دنبال فانوس میگردم !!!
   ۱- یعنی پارتنر. در ایران همچین چیزی وجود نداره اما در خارج تا دلت بخواهد ، بد نیست ها ، همونجا یک امتحانی بکن !!!
   ۲- نه مشکلی نیست. آخرین مدرک تحصیلی را مد نظر قرار میدهند.
   خوش باشی

 57. ميلاد said,

  ژوئیه 11, 2010 در 11:17 ق.ظ.

  سلام من رشته مهندسي صنايع خوانده ام ولي 2 سال و نيم سابقه قوي در ضمينه كارشناسي خسارت شركت بيمه دارم ، وكلا به من گفته اند كه بدليل عدم ارتباط رشته تحصيلي با نوع كارم نمي تونم اقدام كنم ، با توجه به ليست جديد مشاغل كه شغل كد1233 دقيقا با كار من تطابق داره نمي تونم اقدام كنم براي SKILL WORKER ممنونم.

  • امیر said,

   ژوئیه 11, 2010 در 5:03 ب.ظ.

   چرا میلاد جان میتونی و رشته تحصیلی و سابقه کار ارتباطی به هم نداره ولی امکان مصاحبه در آن بالا هست که آن هم اصلا جای نگرانی ندارد.
   خوش باشی

 58. ميلاد said,

  ژوئیه 12, 2010 در 3:25 ق.ظ.

  مرسي از راهنمايي شما،من الآن ويزاي تحصيلي سوئد دارم ، آيا فرقي مي كنه من از ايران اقدام كنم يا برم سوئد اقدام كنم.

  • امیر said,

   ژوئیه 12, 2010 در 2:42 ب.ظ.

   میلاد جان میدونی که اگر از سوئد اقدام کنی ، ویزا آفیس میشه لندن و در حال حاضر هیچ تفاوتی با دمشق نداره و به اعتقاد من شاید بدتر هم باشه . چون خیلی از ایرانی ها هستند که حدود ۱ سال از مدیکالشان گذشته !!! و هنوز در انتظار هستند.
   خوش باشی

 59. ميلاد said,

  ژوئیه 12, 2010 در 3:27 ق.ظ.

  من الان ويزاي تحصيلي سوئد دارم ، بنظر شما بهتره از سوئد اقدام كنم يا از ايران؟با تشكر از راهنمايي شما

 60. میلاد said,

  ژوئیه 12, 2010 در 7:57 ب.ظ.

  مرسی از راهنماییتون راستی ببخشید که کامنت مو دوبار زدم آخه یهو اینترنتم قاطی کرد

  • امیر said,

   ژوئیه 12, 2010 در 8:17 ب.ظ.

   خواهش میکنم. ایرادی نداره.
   خوش باشی

 61. میلاد said,

  ژوئیه 14, 2010 در 3:32 ب.ظ.

  سلام
  با توجه به تغییرات جدید تمام مدارک شامل سوابق کاری ielts و عدم سو پیشینه همراه تمامی قرمها و کپی پاسپورت باید در ابتدا و به سیدنی فرستاده شود

  • امیر said,

   ژوئیه 14, 2010 در 3:56 ب.ظ.

   میلاد جان در صفحه ۱۷ بوکلت جدید صراحتا اشاره شده است که کلیه مدارک باید در همان ابتدا بر اساس چک لیست ویزا آفیس به سیدنی ارسال شود.
   خوش باشی

 62. میلاد said,

  ژوئیه 15, 2010 در 12:18 ب.ظ.

  سلام من یک آیلتس 7 جنرال دارم که 6 ماه دیگه اعتبار داره ولی چون گفته باید یک سال اعتبار داشته باشه یکبار دیگه ثبت نام کردم ، که باید 2 ماه برای امتهان صبر کنم!

  • امیر said,

   ژوئیه 15, 2010 در 12:36 ب.ظ.

   کار درستی کردی میلاد جان.
   خوش باشی

 63. aylin said,

  ژوئیه 20, 2010 در 7:05 ق.ظ.

  سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه… با توجه به قانون جدید ما باید همه مدارک چک لیست A دمشق رو به سیدنی بفرستیم و یکی از مدارکی که خواسته ریز نمرات دانشگاه که گفته باید تو پاکت و مهر دانشگاه باشند…حالا ما ریز نمرات اصلی رو داریم اما مشکل اینه که دانشگاه ما مرداد تعطیله!! و تا یک ماه دیگه ما نمی تونیم مدارکمون رو Seal کنیم حالا به نظرتون این موضوع چقدر مهمه؟ارزش داره یک ماه به خاطرش صبر کنیم؟یا فقط ترجمه ریزنمرات که هم وزارت علوم تایید کرده هم دادگستری بفرستیم سیدنی کافیه؟در کل چقدر تو سیدنی به دیتیل های اینجوری ممکنه گیر بدن؟

  • امیر said,

   ژوئیه 20, 2010 در 9:26 ق.ظ.

   آیلین جان اصلا مهم نیست. ترجمه رسمی آن کفایت میکنه.
   خوش باشی

 64. aylin said,

  ژوئیه 20, 2010 در 9:44 ق.ظ.

  بازم ممنون از راهنماییتون…خیلی لطف کردید.

  • امیر said,

   ژوئیه 20, 2010 در 9:54 ق.ظ.

   خواهش میکنم.
   خوش باشی

 65. aylin said,

  ژوئیه 20, 2010 در 9:10 ب.ظ.

  من واقعا متاسفم که اینقدر سوال می پرسم یک سوال دیگه …
  برای اثبات تمکن مالی ما یک کم با مشکل مواجه شدیم…راستش دقیقا بعد از 26 ژوئن مبلغ نسبتا زیادی به حساب شوهر من ارث رسیده که بدون هیچ مدرکی نقدا بهش دادن!! و به جز اون گردش حساب ما کمتر از مبلغ مورد نظره… حالا به نظرتون ما چه جوری ثابت کنیم که این پول زیاد مال خودمونه؟ البته اینم بگم که قراره با این پول تو همین 2-3 روزه خونه بخریم اما من تو فروم های مختلف دیدن که گفتن سند خونه چون باید توسط کارشناس دادگستری تعیین قیمت شه دردسر زیاد داره!!ممنون می شم اگر راهنماییم کنید که چیکار کنیم…

  • امیر said,

   ژوئیه 20, 2010 در 9:18 ب.ظ.

   آیلین جان سند خونه که مورد قبول نیست.
   تنها راهش این هست که پول را وارد حساب بکنید و زمانی که مدارک را ارسال میکنید توضیح دهید که این پول از کجا آمده و به خودتان تعلق دارد ، فقط نباید دیگه بهش دست بزنید. چون مطمئنا چند ماه دیگه باز هم از شما گواهی بانک خواهند خواست تا مطمئن بشن مال خودتان هست.
   خوش باشی

 66. aylin said,

  ژوئیه 20, 2010 در 10:07 ب.ظ.

  مرسی که جوابم رو دادید…
  منظورتون اینه که باید تو یک نامه غیر رسمی بگیم این پول به شوهرم نقدی ارث رسیده؟! تازه ما چون می خوایم باهاش خونه بخریم مجبوریم بهش دست بزنیم..یعنی واقعا نمی شه چند ماه دیگه که گواهی خواستند تاریخ برداشت پول با تاریخ خرید خونه و سند قول نامه از این چیزا بفرستیم که بفهمن به خدا پوله ماله خودمونه!!آخه خیلی نامردیه تو ابن اوضاع اقتصادی آدم 14-13 میلیون همیجوری واسه مدتی نا معلوم بزاره تو بانک!!!

  • امیر said,

   ژوئیه 20, 2010 در 11:36 ب.ظ.

   بله دقیقا.
   ببین آیلین جان در طول پروسه ممکن هست که چندین بار دیگه از شما گواهی بانک را بخواهند. باید نشان دهید که آن حداقل مورد نیاز را دارید. حالا باید خودتان برنامه ریزی کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.
   خوش باشی

 67. aylin said,

  ژوئیه 20, 2010 در 10:12 ب.ظ.

  راستی تو گاید 7000 درمورد فاند اینو نوشته
  This amount can include the value of any property that you own, but should not include jewellery, cars or other personal assets

  خوب مگه property شامل خونه نمی شه؟

  • امیر said,

   ژوئیه 20, 2010 در 11:38 ب.ظ.

   منظور پول نقد قابل برداشت هست. سند منزل را هم میتونید ارائه دهید ، البته در ابتدای کار. ولی زمان صدور ویزا باید نشان دهید که پول نقد دارید و این پول به یکباره وارد حسابتان نشده است،
   خوش باشی

 68. aylin said,

  ژوئیه 21, 2010 در 5:32 ق.ظ.

  ok مرسی واقعا ممنون…شما هم امیدوارم همیشه خوش باشید

  • امیر said,

   ژوئیه 21, 2010 در 8:38 ق.ظ.

   خواهش میکنم
   خوش باشی

 69. امیر said,

  ژوئیه 23, 2010 در 8:30 ب.ظ.

  سلام و خسته نباشید…من و همسرم بعد از قوانین جدید برای اسکیل ورکر های فدرال قصد داریم مدارکمون را آماده کنیم و بفرستیم اما در بخش fee payment اطلاعاتمون ناقص هست که ممنون می شم اگر کمک کنید چون تو هر سایتی یک چیز گفته و من هنوز درک دقیقی از موضوع ندارم…به نظر شما اسون ترین و ارزون ترین راه برای پرداخت از طریق کردیت کارد هست یا مانی اردر؟..با ذکر این نکته که دائی بنده در کانادا هستند و کردیت کارد دارن..بعد اگر بخواهیم از طریق کردیت کارد پول واریز کنیم باید مدارک رو بفرستیم کانادا تا دائی من فرم fee payment را امضا کنند بعد از داخل کانادا مدارک را به سیدنی پست کنند یا این که فرم رو امضا کنند و برای ما اسکن کنند و ما کپی امضا را بذاریم تو مدارک و مستقیم بفرستیم کاناد(کپی امضا قبوله؟)ا….ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  • امیر said,

   ژوئیه 23, 2010 در 9:20 ب.ظ.

   امیر جان باتوجه به اینکه دایی شما در کانادا هستند ، شاید بهترین راه ، پرداخت از طریق کردیت کارت باشد. اما چون سند مالی محسوب میشود ، بهتر هست که امضا آن اصل باشد. میتوانید از ایشان بخواهید که فرم مربوطه را تکمیل و امضا نمایند و برای شما ارسال کنند. و شما هم قسمت مربوط به خود را تکمیل و به همراه دیگر مدارک ، ارسال نماید.
   خوش باشی

 70. ميلاد said,

  ژوئیه 24, 2010 در 3:46 ق.ظ.

  سلام مرسي از راهنماييتون راجع به اين draft اگر بخاهيم كسي داخل كانادا پرداخت كنه بايد درفت و من از ايران امضا كنم بفرستم كانادا يا تمام مراحلش از كانادا انجام مي شه.

  • امیر said,

   ژوئیه 24, 2010 در 9:41 ق.ظ.

   میلاد جان درفت یک نوع چک هست که بانک صادر میکند. آن شخص باید از بانک درفت را دریافت کند و برای شما ارسال کند. جایی برای امضا وجود ندارد. خیلی پیچیده اش نکن.
   خوش باشی

 71. امیر said,

  ژوئیه 24, 2010 در 5:43 ق.ظ.

  مرسی امیر جان

  • امیر said,

   ژوئیه 24, 2010 در 9:54 ق.ظ.

   خواهش میکنم
   خوش باشی

 72. ميلاد said,

  اوت 4, 2010 در 8:27 ق.ظ.

  سلام
  من براي 3 سال در يك شركت كاركردم ولي هر سال يك قرارداد امضا كردم آيا بايد هر سه قرارداد و ترجمه كنم يا يكي كافي است. با تشكر از راهنمايهاتون.

  • امیر said,

   اوت 4, 2010 در 9:08 ق.ظ.

   اصلا قرارداد نیازی نیست میلاد جان البته به شرطی که در سابقه کار کل نیازهای سفارت براساس مواردی که در چک لیست قید شده ، ذکر شده باشد.
   خوش باشی

 73. ميلاد said,

  اوت 4, 2010 در 9:51 ق.ظ.

  حقوق مزايا و اين جور چيزا رو ننوشتن ولي تاريخ شروع و پايان فول تايم و دائمي بودن و شرح شغل رو نوشتن مرسي از راهنمايهاتون

  • امیر said,

   اوت 4, 2010 در 12:16 ب.ظ.

   بسیار خب پس باید مدرکی که حقوق خود را در آن نشان میدهد ، ارسال کنی. قرارداد و یا حکم حقوقی و یا …… .
   خوش باشی

 74. مینا said,

  اوت 4, 2010 در 5:49 ب.ظ.

  با سلام:
  از آشنایی با سایتتون خیلی خوشحال شدم. من اول راه اقدام بدون وکیل هستم.دو تا سوال داشتم. 1. میخواستم بپرسم که آیا در مورد سابقه کار این فرمت کفایت می کنه؟ البته اینکه باید در سربرگ و همراه مهر و امضا باشه رو هم میدونم.

  بدینوسیله گواهی می شود که خانم ……… از تاریخ …… تا ……. در داروخانه ….. به عنوان داروساز، به مدت …. ساعت در هفته، مشغول به کار بوده است.

  وظایف ایشان در این دوره به شرح زیر بوده است:

  …….

  حقوق و مزایای سالیانه: …… تومان

  آدرس:
  تلفن:
  فکس:

  2. برای اثبات اینکه یه پول یه هو تو حساب از کجا اومده نامه دستی کافیه یا در چه حد معتبر باید مدرک ارائه بشه و در کل چه جوری باشه؟

  ممنون می شم جواب بدبد

  • امیر said,

   اوت 4, 2010 در 9:17 ب.ظ.

   ۱- بله مینا جان کفایت میکنه فقط تمام وقت یا نیمه وقت آن هم ذکر شود.
   ۲- بستگی داره که آن مبلغ چقدر بوده. اگر خیلی نیست با نامه دستی میشه توجیه کرد اما اگر کل مبلغ یکدفعه وارد حساب شده باشه ، باید مدرک نشان داد.
   خوش باشی

 75. مینا said,

  اوت 4, 2010 در 9:55 ب.ظ.

  ممنون که جواب دادید دوست عزیز
  1. خوب تمام وقت یا پاره وقت بودن رو مگه همون تعداد ساعت در هفته که زدم تعیین نمیکنه؟ یا باید خودم هم اضافه کنم؟ یه سوال فنی: ملاک تمام یا پاره وقتی تعدادساعت در هفته هست یا اینکه حین تحصیل بودنشه؟ مثلا اگه در آن واحد دو تا داروخانه کار کرده باشم (یکی شیفت صبح و یکی عصر) و مجموعا شده باشه مثلا 40 ساعت در هفته، و در زمان تحصیلم هم باشه (البته سال آخر دانشگاه بوده که دیگه تقریبا واحد درسی نداشتم)، بعد این نیمه حساب میشه یا تمام وقت؟
  2. خوب من یه دفعه 7 میلیون، فرداش یک و پونصد، دو روز بعد 3 میلیون ریختم. این جزو دسته مبلغ بالای یه هویی طبقه بندی میشه؟
  ممنون از حوصلتون

  • امیر said,

   اوت 4, 2010 در 10:26 ب.ظ.

   ۱- نه مینا جان بعضی مشاغل هستند که با ۲۴ ساعت در هفته ، تمام وقت محسوب میشوند. باید ذکر شود.
   کار در حین تحصیل نیمه وقت حساب میشود و کار با ساعات کمتر از حد معمول هم نیمه وقت حساب میشود. هم این و هم آن!!!
   اگر اینجوری کار کردید که مشکوک هست و شک آفیسر را بر می انگیزد !!! این مورد را حتما تحقیق میکنند ، از شما توضیح خواهند خواست و احتمال مصاحبه خواهد بود. کار در حین تحصیل نباید با ساعات تحصیل تداخل داشته باشد و ساعات آن هم باید کم باشد.
   ۲- بله برای این باید مدرک نشان دهید و توضیح هم دهید که این پول از کجا آمده است.
   خوش باشی

 76. مینا said,

  اوت 5, 2010 در 10:45 ق.ظ.

  متشکرم آقا امیر

  • امیر said,

   اوت 5, 2010 در 10:56 ق.ظ.

   خواهش میکنم مینا جان
   خوش باشی

 77. مینا said,

  اوت 5, 2010 در 12:08 ب.ظ.

  ممنون دوست عزیز
  بازم مزاحمتون شدم.
  من اگه فاکتور فروش طلا از طلا فروشی بگیرم (بعنوان مدرک) و پول بریزم تو حسابم، بعد از پرینت گرفتن حساب امکان برداشت و واریز رو داره یا نباد زیر 11 میلیون بشه؟ اگه داره، از چه زمانی به بعده که دیگه نباید مانده حساب به کمتر از اون 11 میلیون برسه؟
  سپاسگذارم

  • امیر said,

   اوت 5, 2010 در 12:50 ب.ظ.

   این ۱۱ میلیون را شما از کجا میگید؟؟؟!!!
   اگر میتونی همچین مدرکی بگیری ، بله ایرادی نداره اما دیگه نباید بهش دست بزنی. در غیر این صورت باید هر دفعه توضیح دهی و ممکن هست که درد سر بشه.
   خوش باشی

 78. مینا said,

  اوت 5, 2010 در 9:49 ب.ظ.

  خوب 11 میلیون رو میشه هی به حساب واریز کرد و دوباره برداشت کرد، اما اینکه بخوایی تو تمام این مدت 11 میلیون رو توی این حساب بلوکه کنی که خیلی منطقی نیست آخه. اونا همچین انتظاری دارن؟ خوب تا دوباره پرینت خواستن آدم میریزه به حساب پولو. به قول شما نهایتا توضیح می خوان دیگه.
  سپاس

  • امیر said,

   اوت 5, 2010 در 11:27 ب.ظ.

   متوجه نشدی مینا جان ، این عدد ۱۱ میلیون را از کجا آوردی؟ چرا میگی ۱۱ میلیون؟
   بله منطقی هست و آنها هم این انتظار را دارند.
   توضیحش راحت نیست که مرتب پول وارد و خارج شده باشه از حسابتان.
   میتونی ثابت کنی که این پول قرضی نیست و متعلق به خودتان هست؟ فکر نمیکنم راحت باشه.
   خوش باشی

 79. مینا said,

  اوت 6, 2010 در 1:29 ب.ظ.

  منظورم از 11 میلیون تومان یه حساب سرانگشتی از همون گواهی تمکن به میزان 11086 دلار برای یک نفر هست دیگه. یعنی واثه اینکار باید این پول رو تمام این مدت (از زمان ارسال مدارک تا 1.5 الی 2 سال) بذاری که مبادا آقایون گردش حساب بخوان؟ :(((( ای باباااااا (ببخشید ناشی از فشارهای روانی این چند وقت تحقیقاته!)

  • امیر said,

   اوت 6, 2010 در 1:55 ب.ظ.

   آهان ، تازه متوجه شدم!!!
   بله مینا جان باید قید اون پول را بزنی. چون دست زدن بهش دردسر داره.
   خوش باشی

 80. مینا said,

  اوت 6, 2010 در 2:08 ب.ظ.

  ممنون امیر جان

  • امیر said,

   اوت 6, 2010 در 2:17 ب.ظ.

   خواهش میکنم مینا جان.
   خوش باشی

 81. مینا said,

  اوت 11, 2010 در 10:05 ق.ظ.

  با سلام خدمت دوست عزیز
  میخواستم بدونم منظور از:
  Original transcripts of all degrees must be submitte in university sealed envelopes
  در guide دمشق چیه؟ یعنی باید اصل ریزنمرات گرفته شده از دانشگاه رو در پاکت دانشگاه بفرستیم به همراه ترجمه اش؟ چون در بالای چک لیست دمشق نوشته تمام مدارک باید کپی باشند به جز سوئ پیشینه اما جلوی Transcript گفته original.
  ممنون و متشکر
  مینا

  • امیر said,

   اوت 11, 2010 در 10:20 ق.ظ.

   نه مینا جان زیاد به این جمله توجه نکن. همان ترجمه را که بفرستید ، کفایت میکنه.
   خوش باشی

 82. کسری said,

  سپتامبر 17, 2010 در 10:13 ق.ظ.

  با سلام ،
  یک سوال داشتم،
  اگه بعد از فایل نامبر دوم بیش از 5 ماه طول بکشه ، می شه گفت احتمال بسته شدن یا ریجکت شدن کیس خیلی پایین هست؟
  البته میشه اینطور هم پرسید که : اگه بخوان کیسی رو کلوز یا ریجکت کنند تو همون 2 یا 3 ماه اول پس از فایل نامبر دوم ریجکت یا کلوز می کنند؟
  ممنون.
   

  • امیر said,

   سپتامبر 17, 2010 در 4:30 ب.ظ.

   نه کسری جان ، پرونده یکی از دوستان بعد از ۲ سال بدلیل کسر امتیاز ریجکت شد. تا زمان صدور ویزا هر احتمالی ، ممکن هست.
   خوش باشی

 83. میلاد said,

  سپتامبر 25, 2010 در 6:04 ق.ظ.

  سلام امتحان آیتلس دادم مجموعا 12 امتیاز از 16 امتیاز زبان رو میارم که باعث میشه جمع نمراتم به 66 برسه یعنی یک دونه پایین تر از حد نساب ، من یه آیاتس آکادمیک دارم که 6 ماه پیش دادم و از امتحان جنرال اخیرم خیلی بهتر شده ، شما فکر می کنید این دو تا آیلتس و با هم بذارم تو مدارکم و اپلای کنم یا دوباره آیلتس امتحان بدم.

 84. ایران دخت said,

  نوامبر 13, 2010 در 10:40 ق.ظ.

  سلام من جواب سوالم رو نگرفتم
  پرسیده بودم من خودم مین هستم و رشته جز 29 رشته هست ولی همسرم شغلش با رشته تحصیلیش متفاوت مشکلی داره؟

  • امیر said,

   نوامبر 13, 2010 در 11:07 ق.ظ.

   دوست عزیز پست آخر من را ملاحظه بفرماید و در محل منظور شده ، قید بفرمایید.
   خوش باشی

 85. آرزو said,

  دسامبر 11, 2010 در 12:05 ب.ظ.

  سلام
  مرسی از شما بخاطر اینکه اینقدر دقیق و با حوصله جواب می دهید 🙂
  من یه سئوالی داشتم در خصوص اعتبار مدارک ترجمه شده از دارلترجمه . من دوسال پیش می خواستم واسه استرالیا اقدام کنم . در نتیجه همه مدارکمو (مدارک تحصیلی و شناسنامه و گذرنامه و ..) ترجمه کردم . ولی قضیه استرالیا بنابه دلایلی منتفی شد و الان می خوام برای کبک اقدام کنم . آیا من می تونم همون مدارک ترجمه شده رو بفرستم یا نه ؟ چون با داراترجمه که تماس گرفتم اونا گفتن ترجمه ها نهایتا تا 9 ماه اعتبار داره و دوباره باید همه رو ترجمه کنید .

  • امیر said,

   دسامبر 11, 2010 در 1:09 ب.ظ.

   آرزو جان موارد مرتبط با مهاجرت را فقط و فقط در قسمتهایی که مشخص شده قید بفرمایید. اما استثنا:
   دارالترجمه فقط برای حفظ منافع خودش این را گفته. مدارک ترجمه شده اعتبار نامحدود دارند.
   خوش باشی


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: