نکاتی‌ چند در مورد بک گراند چک

دوستانی که مطالب من را دنبال میکنند اگر خاطرشان باشد ، چند ماه پیش مطلبی نوشتم با عنوان مرحله بک گراند چک. در این پست هم قصد دارم که به دو دلیل مجددا در ارتباط با بک گراند چک مطلب بنویسم:
۱- به اعتقاد من مرحله بک گراند چک بدترین و استرس زا ‌ترین مرحله هست و چون در هیچ کجا ثبت نشده و قانون نانوشته دارد ، اطلاع حاصل کردن از چند و چون آن کار راحتی‌ نیست. در عین حال به یک موردی جدیدا برخورد کردم که بد ندانستم که شما هم بدانید‌ و سعی‌ کنید اشتباه صورت گرفته را مرتکب نشوید.
۲- چندی پیش دوست عزیزی به من ایمیل زد و گفت که داشتم در مورد بک گراند چک در اینترنت جستجو می‌کردم که به این لینک برخوردم:
من هم گذرا از آن گذشتم ولی‌ چند روز بعد دوباره یک نگاهی‌ کردم و دیدم که این شخصی‌ که خودش را مارکوپولو مینامد ظاهراً با اخلاقیات اصلا میانه‌ای ندارد. چند مطلب از وبلاگ من و مطالب دیگری از وبلاگ دوستان را بدون ذکر منبع در وبلاگ خودش گذاشته و داره حال میکنه !!!
اگر سرگذشت این دوست عزیز را بخوانید متوجه میشید که عاشق بی‌ قانونی‌ هست و آدرس تماسی هم نگذاشته که اشتباهش را بهش گوشزد کرد. عکس قشنگی‌ هم با یک قیافه معقول گذاشته ، فقط ظاهراً به ایشان قبلا نگفته اند که ساعت را دست چپ میبندند نه راست !!!
اگر میخواهی‌ اون پست قبلی‌ من را در وبلاگ خودت !!! تکمیل کنی‌ ، بیا و این‌ها را هم بردار !!!
بک گراند چک چیست؟
مرحله بک گراند چک از زمانی‌ که یک متقاضی مدارک خود را به سفارت ارسال می‌کند آغاز میشود و شامل ۲ قسمت می‌باشد:
قسمت اول شامل چک کردن صحت و سقم مطالبی هست که در فرم اسکجوال ۱ نوشته شده است که شامل آدرس محل سکونت ، تحصیلات دانشگاهی ، تجربیات کاری و ….. می‌باشد. این مرحله به موازات بررسی‌ مدارک تحویلی توسط افیسر صورت می‌گیرد و مجری آن یک آژانسی هست که مرکز آن در اتاوا هست و زیر نظر دولت کانادا کار می‌کند. (CSIS)
تا زمانی که این مرحله خاتمه نیافته باشد و به هیچ مشکلی‌ در این مرحله برخورد نشده باشد ، مدیکال صادر نخواهد شد.
قسمت دوم شامل پلیس چک و سکیوریتی چک می‌باشد که از زمانی‌ که نتایج مدیکال را سفارت تحویل می‌گیرد آغاز میشود و زمان آن بین ۱ ماه تا یک سال هم ممکن هست بطول بیانجامد. در این مرحله آژانس مربوطه با همکاری اینترپل و پلیس تمام کشور‌ها ، سوابق متقاضی را از لحاظ تروریستی ، جنایی و ….. چک میکنند.
عوامل زیادی در طول این پروسه دخیل هستند که به چند مورد که باعث طولانی‌ تر شدن این زمان میشود اشاره می‌کنم:
۱- ملیت شخص متقاضی
۲- کشوری که در حال حاضر اقامت دارد
۳- تعداد سفر‌های خارجی‌ ، چه توریستی و چه کاری
۴- انجام خدمت سربازی
برای کوتاه تر شدن این زمان به هیچ عنوان از دست کسی‌ کاری بر نمیآید و خود سفارت هم هیچ نقشی‌ در این امر ندارد و به هیچ عنوان نمیتوانند به شما بگویند که کی‌ این مرحله پایان خواهد یافت.
امیدوارم که این مرحله که اغلب بعد از ارسال مدیکال می‌باشد و ظاهر امر نشان میده که همه چیز تمام شده است و در عین حال یک روز آن به اندازه یک ماه عذاب دارد ، برای تمام دوستان خیلی‌ سریع پیش برود و من یک توصیه هم دارم :
فرم اسکجوال ۱ و سامری فرم را خیلی‌ خیلی‌ با دقت تکمیل کنید و هر آنچه هست را بنویسید و فکر نکنید اگر یک مورد را ننوشتید آنها متوجه نمیشوند. مواردی مثل ریجکت شدن درخواست ویزا از یک سفارتخانه دیگر ، تعداد سفر هایی که به خارج داشتید ، سؤ پیشینه احتمالی‌ و …… . بدلیل اینکه به قدری راحت متوجه خواهند شد و آن زمان شاید عنوان آن خیلی‌ دیر باشد !!! یک نمونه واقعی‌:
چند وقت پیش نامه‌ای به دست یک خانم ژاپنی که متقاضی اصلی‌ مهاجرت به کانادا بود و مدیکال خود را هم چیزی حدود ۴ ماه پیش ارسال کرده بود ، رسیده بود که متاسفانه پرونده ایشان را ریجکت کرده بودند. علت هم اینطور عنوان شده بود که در سال ۲۰۰۷ که همسر شما در امریکا حضور داشته ، یک شب در حین رانندگی‌ مست بوده و توسط پلیس بازداشت و به دادگاه رفته است و شما این مورد را به ما نگفتید. ایشان عدم سؤ پیشینه از امریکا گرفته بود و چون دادگاه همسرشان را جریمه کرده بود و مبلغ مربوطه پرداخت شده بود ، برای ایشان سؤ پیشینه درست نشده بود و ایشان هم به روی خود نیاورده بودند.
انشاالّله که برای هیچ کس از این اتفاقات نیفته ولی‌ این را بدانید‌ که این استرس تا زمانی‌ که ویزا در پاسپورت چسبانده نشود و پاسپورت مبارک در جیب شما قرار نگیرد ، با شما خواهد بود. پس سعی‌ کنید ریلکس باشید ، زندگی‌ خود را بکنید و لذت ببرید.

خوش باشید

Advertisements

67 دیدگاه

 1. Kaami said,

  مارس 7, 2010 در 5:49 ب.ظ.

  سلام
  آقا به خدا ما روزی 3 بار مسواک میزنیم و هیچ خلافی هم نداریم 🙂
  فقط خواهشاً بگو آخرین نفری که میشناسی با قانون جدید جواب گرفته چقدر تو این مرحله منتظر بوده ؟
  فایل نامبر دوم بنده الان دقیقاً شش ماه است که صادر شده و هنوز Received by هستیم .
  مخلصیم شدید امیر خان

  • امیر said,

   مارس 7, 2010 در 6:29 ب.ظ.

   کامی‌ جان با مسواک نمی‌ره ، چای خشک می‌خواد !!!!
   ایرانی‌ نیستند اما آخرین نفر ۸ ماه بعد از مدیکال بود که پاسپورت ریکویست شد و شخص دیگری هم هست که الان ۱۰ ماه هست مدیکال را فرستاده و منتظر هست و قانون جدید بودند !!!
   خوش باشید

 2. رضا said,

  مارس 7, 2010 در 6:26 ب.ظ.

  امیر جان سلام،
  7 ماه از فایل نامبر دوم هم گذشت خبری نشد. سایت هم میگه:
  we were not to identify you نمیدونم!!!!!!

  • امیر said,

   مارس 7, 2010 در 6:32 ب.ظ.

   رضا جان هیچ کدام از فایل نامبر‌ها کار نمیکنه؟ مشاور داری؟ یک تماسی با سفارت بگیر و داستان را تعریف کن.
   خوش باشی‌

 3. soolmaz said,

  مارس 7, 2010 در 6:43 ب.ظ.

  salam amir khan, man kheili sharmandeam moratab mozahem misham, vase pezeshke omumi ham 25 emtiyaz midan? interni ham joze sabeghe mahsub mishe? va dige inke nemidunid aya in doroste ke vase nomre har skille zabane pezeshka hadenesab gozashtan? mamnun az lotfet.

  • امیر said,

   مارس 7, 2010 در 7:48 ب.ظ.

   سولماز جان امتیاز‌ها هیچ تغییری نکرده اما از روز اول هم بین اینکه برای پزشک عمومی‌ امتیاز ۲۰ ، ۲۲ و یا ۲۵ را درنظر میگیرند ، سوال بوده. من مواردی را شاهد بودم که چون در مدرکشان پی‌ اچ دی نوشته شده ، ۲۵ را درنظر گرفته اند. در مورد امتیاز کمتر تا به الان موردی را ندیدم. در هر صورت به اعتقاد من امتیاز آن ۲۵ هست با توجه به اینکه طول مدت تحصیل هم از یک لیسانسه بیشتر هست.
   خوش باشی‌

 4. میترا said,

  مارس 7, 2010 در 7:09 ب.ظ.

  سلام آقا امیر
  من یه مدته برام سوال پیش اومده که آیا مدرک آیلتس هم دوباره با خود مرکز آیتلس چک میشه؟ یا اینکه همون مدرکی که ارائه کردیم دربست مورد قبوله؟

  • امیر said,

   مارس 7, 2010 در 7:51 ب.ظ.

   نه میترا جان ، اصل مدرک زبان را که ارسال می‌کنید برای همین هست که دیگه نیازی به چک مجدد نباشه.
   خوش باشی‌

 5. مژده said,

  مارس 7, 2010 در 9:29 ب.ظ.

  عجب اتفاقاتي مي افته…. خدا به خير بگذرونه برامون… من بعد از 196 روز از فايل نامبر دوممون مي‌گذره و همچنان چشم انتظاريم… سعي كرديم همه چيز رو هم با دقت فراوان بفرستيم حالا تا خدا چي مي خواد… اي ماه مارچ ارادت خدمتت داريم … شاد باشي

  • امیر said,

   مارس 7, 2010 در 9:34 ب.ظ.

   انشاالّله همه چیز به خیر خواهد گذشت. انتظار بدیه ولی‌ چاره‌ای نیست. من به این ماه مارچ خیلی‌ دلم روشن هست تا ببینیم چی‌ میشه.
   خوش باشی‌

 6. علي said,

  مارس 8, 2010 در 4:17 ق.ظ.

  سلام امير جان
  آقا مگه ساعت رو دست راست بستن هم خلاف قانون محسوب ميشه؟
  اگه مشكلي تو پرونده ايجاد ميكنه بگيد چون من تنها خلافم همينه
  ممنون به خاطر تذكري كه داديد
  موفق باشيد

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 8:58 ق.ظ.

   نه علی‌ جان خلاف قانون که نیست اما خلاف عرف فکر کنم باشه !!!
   خوش باشی‌

 7. reza1100 said,

  مارس 8, 2010 در 4:59 ق.ظ.

  امیرجان
  با سلام
  من تو یک شرکت سیمان مشاور مدیرعامل بودم بصورت تمام وقت . اونو ننوشتم. یعنی بک گراند چکشون به قدری قوی هست که ممکنه اونجارو متوجه بشن؟ من بخاطر این ننوشتم که الکی منو به مصاحبه نخونن که چچوری دو جا تمام وقت کار کردی؟
  البته از طرف همونجا یک سفر آموزشی-کاری بمدت یکهفته به چین هم رفتم. تو فرمهای دمشق مجبور هستم که بنویسم و علتشو اینجوری میخوام ینویسم که اون سفر آموزشی بوده.
  حتی هم میشه نوشت از طرف اون شرکت کاری-آموزشی بوده ولی دیگه نشد که اونجا استخدام بشم.
  یا مثلا شما نوشتی که برای چک کردن سابقه شغلی. یعنی اونقدر قوی هست که مثلا بره چک کنه ببینه در شرکت ایکس فلانی واقعا کار میکرده یا نه؟
  من تو اون فروم این مطلب رو نوشتم که بک گراند چک سابقه شغلی رو هم چک میکنه .یک بنده خدایی منو محکوم کرد به ایجاد تشویش و اقدام علیه امنیت ملی. البته اون موقع بود. اگه این روزها این مطلبو مینوشتم که محارب هم شناخته میشدم. حالا بگذریم.

  ممنون

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:03 ق.ظ.

   رضا جان از اون فروم هیچی‌ نگو که همه چیزش شده آبکی‌ !!!
   ببین من فکر نمیکنم که سوابق شغلی‌ را را‌حت بتونند پیگیری کنند چون اگر اینجور بود ۹۰ درصد ایرانی‌‌ها رد می‌شدند ، چون اکثرا سابقه کار صوری دارند. اما در زمینه مواردی که باید در خارج از ایران چک کنند ، خیلی‌ عالی‌ هستند.
   خوش باشی‌

 8. شكوفه said,

  مارس 8, 2010 در 6:51 ق.ظ.

  سلام. با اجازه لينك تون كردم 🙂

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:04 ق.ظ.

   ممنونم شکوفه جان من هم شما را لینک کردم.
   خوش باشی‌

 9. فرهنگ said,

  مارس 8, 2010 در 7:29 ق.ظ.

  امیر جان من یه بار در دوران دبیرستان از دیوار حیاط مدرسه پریدم پایین. امیدی هست؟

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:07 ق.ظ.

   فرهنگ جان باید دید که جهت پرشت به کدام طرف بوده ؟!!!
   پریدی بیرون که بری صفا ، یا نه دیر رسیدی و رات ندادند پریدی که بری سر کلاس !!!
   خوش باشی‌

 10. پژمان said,

  مارس 8, 2010 در 7:42 ق.ظ.

  سلام آقا امیر.

  سفر رفته بودم . سنگاپور .
  آقا امیر اگه رفتید سنگاپور که پیشنهاد میکنم بازم برید و اگه هنوز نرفتید پیشنهاد فردا صبح رو با اولین بلیط براتون دارم. واقعا زیبا و کشوری در اوج تمدن هستش.

  در رابطه با این دوست که نمیدونم میشه بهش گفت گرامی یا نه که با دزدی ادبی دست برده اند به نوشته های شما و دیگر دوستان باید بگم که ایشون مدیر تالار سایت ایرانتو هستن. آقای رغبت اطلاعاتشون در این رابطه بد نیست اما اینکه ایشون به کپی اطلاعات مشغول هستن نوعی بی احترامی محسوب میشه نصبت به نگارنده مطلب.

  به هر حال نمیدونم ….
  ولی من به یه چیز اعتقاد دارم : >مداد نوک تیز زود میشکنه<

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:13 ق.ظ.

   رسیدنت بخیر. ببینم پژمان جان جدی میگی‌ ایشان مدیر تالار سایت ایرانتو هستند ؟؟؟؟!!!!!! ایرانتو که خودش را خیلی‌ پایبند به قانون میدونه !!!
   من هم خیلی‌ مواقع پیش آمده که مطلبی از جایی نوشتم با ذکر منبع ، ولی‌ ایشان به غیر از شرح حال خودشان ، تمام مطالبشان از دیگران استخراج شده است !!!
   نه من متاسفانه سنگاپور نرفتم ولی‌ میدونم که خیلی‌ زیباست و خیلی‌ هم گران.
   خوش باشی‌

  • hamid reza said,

   مارس 28, 2010 در 6:54 ق.ظ.

   با سلام خدمت تمامی دوستان
   من مدیر تالار ایرانتو حمید رضا رغبت هستم و تا امروز نه سایتی داشتم نه وبلاگی اگر سوء تفاهمی شده من در جریان نیستم تمامی فعالیت من در زمینه کانادا در سایت ایرانتو خلاصه می شود . و من خودم شدیداً مدافع حقوق دیگران و قانون کپی رایت هستم این را می توانید از اقای ابراهیمی مدیر سایت ایرانتو هم بپرسید . در ضمن من در تمام عمرم ساعت به دستم نبسته ام که بخواهمآن را به دست راست ببندم همیشه از ساعت متنفر بوده و هستم .

  • hamid reza said,

   مارس 28, 2010 در 6:57 ق.ظ.

   با سلام خدمت تمامی دوستان
   من مدیر تالار ایرانتوحمید رضا رغبت هستم و تا امروز نه سایتی داشتم نه وبلاگی اگر سوء تفاهمی شده من در جریان نیستم تمامی فعالیت من در زمینه کانادا در سایت ایرانتو خلاصه می شود . و من خودم شدیداً مدافع حقوق دیگران و قانون کپی رایت هستم این را می توانید از اقای ابراهیمی مدیر سایت ایرانتو هم بپرسید . در ضمن من در تمام عمرم ساعت به دستم نبسته ام که بخواهمآن را به دست راست ببندم همیشه از ساعت متنفر بوده و هستم .

 11. پژمان said,

  مارس 8, 2010 در 7:48 ق.ظ.

  فکر میکنم کلمه (نسبت) رو اشتباها (نصبت) تایپ کردم که فکر میکنم حالت اشتباهش بهتر معنی میده …

 12. پژمان said,

  مارس 8, 2010 در 7:48 ق.ظ.

  فکر میکنم کلمه (نسبت) رو اشتباها (نصبت) تایپ کردم که ولی مثل اینکه حالت اشتباهش بهتر معنی میده …

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:14 ق.ظ.

   اشکال نداره ، اینجوری جالب تر بود.
   خوش باشی‌

 13. مارس 8, 2010 در 9:06 ق.ظ.

  امیر اگه 10 سال پیش یکی رو با دوس پسرش بگیرن ولی تبرئه بشه چی؟؟؟؟؟؟ واااااای یعنی چی میشه؟ 6 ماه پندینگم هم خودش عالمیه ها! 😀

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:35 ق.ظ.

   ۱۰ سال پیش با دوست پسر ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! بابا خیلی‌ طرف با کلاسه. ما تا وقتی‌ ازدواج نکرده بودیم نمیدونستیم دختر چی‌ هست؟؟؟!!!
   نه مشکلی‌ نیست ، تازه احتمالا کارت در اون مرحله زودتر هم انجام بشه ، آخه اینجا از ۱۲-۱۳ سالگی دوست پسر دارند ، اونم از اون نوعش !!!
   خوش باشی‌

 14. ونوس said,

  مارس 8, 2010 در 9:08 ق.ظ.

  سلام اميرجان
  من درفرمهاي قبلي ام عنوان پيش دانشگاهي رو كالج ترجمه كردم و نمي دونستم كه دارالترجمه اون رو پري يونيورسيتي ترجمه مي كنه،البته شايد بشه دارلترجمه اي رو پيدا كرد كه قبول كنه اون رو كالج ترجمه كنه اما با توجه به اينكه اونها ممكنه بدونند كه در ايران چيزي به اسم كالج وجود خارجي نداره آيا من مي تونم براي پركردن مجدد فرمهاي سيدني از كلمه پري يونيورسيتي استفاده كنم (كه البته با فرم هاي قبلي اسمش متفاوت ميشه) يا اينكه بهتره كه جايي رو پيدا كنم كه با كالج تجمه كنه؟
  -اگه ترجمه ها رو به دو جاي مختلف بدم و زمانهاش هم متفاوت باشه اهميتي كه نداره؟
  راستي يه بنده خدايي زمان 4 ماهش در حالاتمامه و هنوز مدرك زبانش رو نگرفته مي تونه سايرمداركش رو بفرسته در حقيقت مداركش ناقصي باشه و مدرك زبانش رودر اولين فرصت كه قبول شد بفرسته ؟

  ممنون امير جان

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:39 ق.ظ.

   ونوس جان اصلا اصلا هیچ دلیلی‌ نداره که فرم‌هات دقیقا مثل فرم‌های قبلیت باشه. خیلی‌ رو این مساله حساسیت نشان نده ولی‌ باید آن فرم‌ها را هم بفرستی‌.
   با یک تاخیر کوتاه میتونه این کار را انجام بده ، فقط باید در یک نامه بنویسه که دلیل چی‌ هست.
   خوش باشی‌

 15. پژمان said,

  مارس 8, 2010 در 9:36 ق.ظ.

  میتونید یه سری به تالارهای ایرانتو بزنید. شاید اونجا هم خودش رو دروغی معرفی کرده باشه….

  درسته سنگاپور کشور گرانی هست ولی نسبت به درامد مردم خودشون برای خودشون خیلی ارزون هم هست . و این گرونی برای دیگران به خاطر خدمات فوق الاده بالای شهری و یه سری دلایل قابل توجیه دیگه هست.

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 9:46 ق.ظ.

   درسته پژمان جان هزینه زندگی‌ در سنگاپور و دیگر کشور‌ها برای خود شهروندان کاملا منطقی‌ هست ، ولی‌ برای توریست‌ها کشور گرانی هست.
   خوش باشی‌

 16. سان said,

  مارس 8, 2010 در 3:59 ب.ظ.

  سلام امیرجان و ممنون از اینکه همیشه اطلاعات به دردبخور داری.
  میشه توضیح بدی که منظور از رفتن به سربازی در بک گراند چک چی هست؟ من کارت معافیت از خدمت دارم و دلیلش خدمت پدرم در منطقه جنگی بیش از 50 ماه بوده. البته هیچوقت جبهه نبوده ولی چون نظامی نیروی هوایی بوده این رو نوشتن خدمت در منطقه جنگی. مشاورم میگفت نوشتن کلمه front که دارالترجمه نوشته خوب نیست. نظر شما چیه؟ مرسی

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 4:19 ب.ظ.

   دوست عزیز افرادی که خدمت سربازی را گذرانده باشند ، یعنی‌ در محیط نظامی مشغول به خدمت بودند ، مرحله بک گراند چک آنها طولانی‌ تر خواهد شد.
   من شرایط شما را درک می‌کنم ، اما ایکاش زمانی‌ که مدارک خود را به سفارت ارسال میکردید ، این مساله را بطور دقیق و شفاف برای افیسر بوسیله نامه ، توضیح میدادید. در هر صورت انشاالّله که سوالی‌ نخواهند کرد و اگر هم برایشان جای سوال باشد ، با نامه از شما توضیح خواهند خواست.
   خوش باشی‌

 17. بهراد said,

  مارس 8, 2010 در 10:58 ب.ظ.

  امیر جان، فکر کنم در خصوص پرونده های جدید تفاوت کرده است. من یک و نیم ماه بعد از اینکه مدارکم را به لندن فرستادم برام درخواست مدیکال اومد. منطقاً در این فرصت کم نمیتوانستند سوابق شغلی من را چک کنند و …
  الان هم حدود 7 ماه است که مدیکال داده ام و هنوز توی بک گراند چکم.

  به قول هامون: آقای دکتر، من دیگه به هیچ چی اعتقاد ندارم، من به هیچکی ایمان ندارم!
  این یعنی چی، آقای دکتر؟

  • امیر said,

   مارس 8, 2010 در 11:14 ب.ظ.

   درسته بهراد جان. قانون جدید همه چیز را به هم زده. بقول خودت دیگه به هیچ چیز نمیشه اعتماد کرد !!! اما روال همان هست و در همان فرصت این کار را انجام داده اند !!! شما ببین یک نفر از ایرانی‌‌ها پیدا نمیکنی‌ که از دمشق اقدام کرده باشه و بیشتر از ۳ ماه از مدیکالش گذشته باشه و پاسپورت ریکویستش را نگرفته باشه !!! ولی‌ مرحله قبلش سریع نبوده مثل شما. خوب الان داری تقاص پس میدی دیگه !!!!! درسته.
   همین روز‌ها میاد.
   خوش باشی‌

 18. ليلا said,

  مارس 9, 2010 در 11:42 ق.ظ.

  سلام
  اگه يه نفري كه main applicant هم نيست در جواني خامي و جهالت كرده باشه و يه پارتي گرفته باشه كه برادران بسيجي ريخته باشن و همه رو برده باشن و بعد هم قاضي بعد از كلي حرص دادن قبول كرده باشه كه فقط جريمه نقدي كنه و در پرونده درج نكنه ( كما اينكه گواهي عدم سوء پيشينه هم صادر شده)به نظرتون ذكر كنه يا بدتر مشكوك مي شن كه طرف چه خلاف سنگيني داشته و ……!؟

  • امیر said,

   مارس 9, 2010 در 12:03 ب.ظ.

   لیلا جان اگر در سؤ پیشینه به آن اشاره نشده اصلا نیازی نیست که چیزی بگید اما اگر در سؤ پیشینه قید شده ، باید توضیح بدهید.
   خوش باشی‌

 19. رضا said,

  مارس 9, 2010 در 11:59 ق.ظ.

  نه هیچ کدام از فایل نامبر‌ها کار نمیکنه. مشاورهم دارم. او میگه که طبیعی است چون احتمالا هنوز فرایند شروع نشده و تا آن زمان قابل شناسایی نیستی !!!! به نظر تو درست میگه با توجه به اینکه بعضی دوستان مثل kaami که از من عقبتر هستند حداقل پیام received by…. دریافت کرده اند؟

  • امیر said,

   مارس 9, 2010 در 12:05 ب.ظ.

   نه رضا جان طبیعی‌ نیست. از مشاورت بخواه که نامه یا ایمیل سفارت را برایت ارسال کنه.
   خوش باشی‌

 20. رضا said,

  مارس 9, 2010 در 2:24 ب.ظ.

  نامه سفارت رو ارسال کرده ،اسمی ندارد ،نوشته dear sir/madam ، فرایند شما 6 تا 12 ماه طول میکشه، اگه تا 12 ماه خبری نشد با ما تماس بگیرید و موارد دیگری مثلا تو این مدت اطلاعاتی در مورد کانادا کسب کنید و ……

  • امیر said,

   مارس 9, 2010 در 2:40 ب.ظ.

   رضا جان نامه‌های سفارت هیچ کدام نام نداره و احتمالا آقا یا خانم مشاور مال کس دیگری را برای شما ارسال کرده. از هفته بعد از زمانی‌ که فایل نامبر را دریافت می‌کنید ، میتوانید وضعیت پرونده خود را چک کنید. یا از ایشان بخواهید که دوباره کنترل کند و فایل نامبر صحیح را ارسال کند و یا یک ایمیل به سفارت بزن و بگو که فکر میکنی‌ فایل نامبر اشتباه هست و مجددا فایل نامبر را برای شما ارسال کنند.
   خوش باشی‌

 21. الهام said,

  مارس 9, 2010 در 7:52 ب.ظ.

  سلام و ممنون از اطلاعات مفیدی که می دهید ما 2 بار از انگلیس یک بار از آمریکا درخواست ویزای توریستی مان ریجکت شد البته دلیل خاصی نداشته فقط نقص مدارک و حساب بانکی و چون در پاسپورت قبلی بود ذکر نکردیم یعنی دیگه ما ردیم و قطع امید کنیم؟ خیلی مضطرب شدم مورد مشابه ما سراغ دارید؟ با تشکر

  • امیر said,

   مارس 9, 2010 در 10:41 ب.ظ.

   نه الهام جان جایی برای اضطراب نیست و اصلا رد نمیشید. اما اگر بعد از ارسال مدیکال متوجه این قضیه بشوند شما را برای مصاحبه خواهند خواست و آنجا باید جواب بدید که چرا ننوشته اید (در فرم اسکجوال ۱).
   من نمیدونم که در چه مرحله هستید ، اما توصیه می‌کنم که در یک نامه به این مورد اشاره کنید و ضمن عذر خواهی‌ از اینکه دیر متوجه منظور آن سوال‌ها شدید !!! به آنها اطلاع دهید.
   خوش باشی‌

 22. الهام said,

  مارس 10, 2010 در 6:54 ق.ظ.

  سلام و ممنون از پاسخ سريعتان ما الان 208 روز است كه در مرحله پندينگ بسر مي بريم! و چون سوالي كه در فرم بود علاوه بر پرسش در مورد رد درخواست ويزا چند مورد ديگر نظير اگر اشتباه نكنم درخواست پناهندگي و رد درخواست مهاجرت به كانادا و كشورهاي ديگر و…هم داشت ما كلا گزينه NO را زديم كه اگر بعدا پرسيدند بگيم كه متوجه نشديم آخه ليست جاهايي كه براي ويزاي توريستي رد شديم بلند بالا بود !گفتيم شايد شك كنند .يك سوال ديگر: همسرم قبلا از فرانسه رد شده بود ولي بعدا با هم ويزا از همان فرانسه گرفتيم و رفتيم آيا سابقه آن ردي قبلي پاك مي شود اگر اينطور است مي توانيم از انگليس هم ويزا بگيريم تا خيالمان راحت شود البته آمريكا را ديگر نمي توانيم به اين زودي كاري كنيم. با سپاس بسيار

  • امیر said,

   مارس 10, 2010 در 9:55 ق.ظ.

   بله الهام جان میدونم ، صفحه اول فرم اسکجوال ۱ , همه را نه زدید !!! در هر صورت امکان متوجه شدنشان هست.
   نه ، سوابق رد شدن ویزا هیچ زمانی‌ پاک نمی‌شود.
   خوش باشی‌

 23. مينا said,

  آوریل 12, 2010 در 5:38 ب.ظ.

  سلام
  من در ماه 61 ام هستم(اگه فيل بود هم تا حالا زاييده بود:) سيستم قديم و پرونده هم به ورشو منتقل شده. طي يك ايميل به من جواب دادن كه در مرحله pending background enquiriesهستم . و با يك جستجو به وبلاگ شما رسيدم.
  اولا خيلي عاليه كمكهاتون و مرسي.
  دوما من يك سال بعد از فايل نامبر از يه دانشگاه در كبك پذيرش گرفتم كه سفارت بهم ويزا نداد و دوباره بعد از دو هفته هم درخواست كردم و باز ريجكت شدم. سري دوم مدارك كاري سفت تري ارايه كردم چون نوشته بودن به دليل پرونده مهاجرت و فرصتهاي شغلي كم در ايران بعد از پايان تحصيلاتم به ايران ير نمي گردم. خلاصه اينكه در مدارك آپذيت اصلا حواسمون به اين اسكجوال يك نبود و اشاره نكرديم. حالا چه كنم؟
  ببخشيد سرتون رو درد آوردم

  • امیر said,

   آوریل 12, 2010 در 6:15 ب.ظ.

   مینا جان به اعتقاد من تا قبل از اینکه این مساله را خودشان مطرح کنند ، یک نامه عذرخواهی ارسال کن و اشاره کن که در مورد این سوال درست متوجه نشده بودی و باعث شد که جواب درستی‌ ندی و فرم‌ها را هم بروز و ارسال کن.
   خوش باشی‌

 24. مينا said,

  آوریل 13, 2010 در 10:35 ق.ظ.

  مرسي از توجهتون
  من به شدت كلافه شدم از اين اشتباه واضحي كه انجام دادم. البته مي شه خوشبين بود و گفت خوب شد شانسي اومدم اينجا و متوجهش شدم.
  اصلا يادم نمي ياد چرا همه رو no زدم توي اون فرم، پناهندگي گمراهم كرد يا اينكه موقع آپديت به ريز نخوندم سوالاتشون رو.
  ميتوني راهنماييم كني كه چي بنويسم بهتره(misunderstanding كافيه؟) توضيح كامل در مورد دلايل ريجكت سفارت بدم يا نه؟ اگر لينكي سراغ داري در مورد اين جور نامه ها لطف مي كني بذاريش.
  بازهم مرسي.

  • امیر said,

   آوریل 14, 2010 در 10:57 ق.ظ.

   مینا جان دقیقا مشکل همین هست که همان اول در مورد پناهندگی نوشته و مابقی آن را نمیخوانیم اغلب. من لینک خاصی‌ نمیشناسم اما اگر تمایل داری ، با ایمیل شخصی‌ خودت و مشخصاتت برام ایمیل بزن ، من اون نامه‌ای را باید بفرستی‌ را بهت پیشنهاد بدم و تصمیم با خودت.
   amir2322@yahoo.co.uk
   خوش باشی‌

 25. Amin03794 said,

  آوریل 14, 2010 در 12:31 ب.ظ.

  سلام آقا امیر،
  من تازه با وبلاگ شما آشنا شدم و بعد از خوندن بخش بک گراند چک فهمیدم که در پر کردن فرمها اشتباه کردم .
  من دوبار در گرفتن ویزای دانشجویی از کشور فرانسه ریجکت شده بودم که متاسفانه در فرم هام ذکر نکرده ام. و فرمها هم 4 ماه پیش ارسال کردم و درحال بررسی است.
  لطفا بگین چه کاری میتونم انجام بدم.

  ممنون امین

  • امیر said,

   آوریل 14, 2010 در 3:50 ب.ظ.

   امین جان یک نامه ارسال کن و مشکل را توضیح بده و فرم‌ها را هم اصلاح کن.
   خوش باشی‌

 26. امین said,

  آوریل 14, 2010 در 1:46 ب.ظ.

  سلام آقا امیر

  ضمن تشکر از وبلاگ جالبتون میخواستم بگم متاسفانه من هم اشتباه مینا رو تکرار کردم و الان میخوام اصلاحش کنم چون من دوبار از طرف سفارت فرانسه برای گرفتن ویزای دانشجویی رد شدم لطفا در تهیه این نامه کمکم کنید. Amin_03794@yahoo.com
  خیلی خیای سپاسگذارم.
  امین

  • امیر said,

   آوریل 14, 2010 در 3:59 ب.ظ.

   امین جان ایمیلی که برایم فرستاده بودی نمیدونم که چی‌ شد یک دفعه غیبش زد!!! اما یک نامه برایت نوشتم که میفرستم برات ، این پیشنهاد من هست.
   خوش باشی‌

 27. fatima said,

  مه 8, 2010 در 9:36 ق.ظ.

  سلام.در مورد قضیه بک گراند چک یه سوال داشتم.اگر شخصی سابقه خودکشی داشته باشه و به عنوان همراه مین اپلیکنت باشه باید موضوع حتما گفته بشه!خیلی این موضوع برام مهمه!میشه پاسخ بدید.ممنون

  • امیر said,

   مه 8, 2010 در 9:41 ق.ظ.

   فاطیما جان این موضوع جالبی‌ نیست گفتنش ، هر چند من اصولاً اعتقاد دارم که باید هر آنچه که هست را گفت ، اما این مورد ……. .
   فقط یک مساله هست که آیا در گواهی عدم سؤ پیشینه قید خواهد شد یا نه؟ فکر نمیکنم اما خیلی‌ مطمئن نیستم.
   خوش باشی‌

 28. fatima said,

  مه 9, 2010 در 4:43 ق.ظ.

  سلام آخه شما مسئله بک گراند چک رو عنوان کردین!حالا اگه شخص اینو اعلام نکنه و اونا بتونن این مسئله رو بفهمن خیلی بد میشه!اینطور نیست!اصلا توی بک گراند چک به همچین چیزی می پردازن!به نظرم وقتی به سلامت جسم اهمیت میدن اینم موضوع مهمی محسوب میشه دیگه!من از کجا مطمئن شم روی این قضیه

  • امیر said,

   مه 9, 2010 در 9:05 ق.ظ.

   فاطیما جان اگر در این مورد پرونده تشکیل شده باشه ، بله احتمال متوجه شدنشان زیاد هست. اگر بدون تشکیل پرونده در مراجع رسمی‌ باشه ، من فکر نمیکنم متوجه بشوند.
   خوش باشی‌

 29. fatima said,

  مه 10, 2010 در 5:12 ق.ظ.

  سلام!پرونده که داره در بیمارستان!حدود یکماه شاید بیشتر بستری بوده!این مسئله کاملا اتفاقی بوده!یعنی جنبه ترسوندن داشته که خوب گرفتارش کرده!یعنی سنی نداشته!ببین در فرم اسکجول 1 بند 9 آخرین آیتم یه سوال کرده که من نمیدونم اینجا این مسئله رو مطرح کنم یانه!اگر مطمئن نیستید از کجا باید بپرسم تا مطمئن شم!آخه نمیخوام در اواسط راه پرونده دچار اختلال بشه سر این موضوع!آخه الان دیگه اهمیتی نداره!سوالش اینه :
  had any serious disease or physical or mental disorder
  مرسی!خیلی سوال میپرسم!
  sorry

  • امیر said,

   مه 10, 2010 در 9:57 ق.ظ.

   نه فاطیما جان منظورم پرونده در محاکم قضایی هست. اون سوال هم مربوط به کسانی‌ هست که مشکل جسمی‌ یا روانی‌ دارند ، اگر ایشان بیمار هستند باید جواب این سوال را مثبت بدهند. تا آنجا که من اطلاع دارم بک گراند چک شامل بررسی‌ پرونده‌های پزشکی‌ نمی‌شود.
   خوش باشی‌

 30. fatima said,

  مه 11, 2010 در 4:48 ق.ظ.

  سلام!مرسی امیر جان!نه اصلا همچین قضیه ای نیست!مشکل حادی نداره!من فقط نظرم این بود که یه وقت گیری سر این قضیه بی اهمیت برامون پیش نیاد!مرسی!واقعا ممنون

  • امیر said,

   مه 11, 2010 در 3:34 ب.ظ.

   نه فاطیما جان نگران این قضیه نباش. امکان متوجه شدنشان بسیار ضعیف هست. باز هم اعتقاد دارم که این مساله عنوان نشه بهتر هست !!!
   خوش باشی‌

 31. محمد said,

  ژوئن 7, 2010 در 4:46 ب.ظ.

  سلم به مدير بلاگ و ساير دوستان. شايد مورد من براي همگي جالب باشه. خواهش ميکتم اگر هرکسي ميتونه راهنمايي کارسازي به من بده دريغ نکنه!

  من از سال 2001 فايل نامبر گرفتم. از سال 2005 تا 2008 دوبارمديکال دادم(بدون مشکل). درسال 2008 براي مصاحبه به ابوذبي رفتم و موفق بود. افسر سفارت گفت قول نميده ولي شايد تا 4 ماه بعد ويزامون بياد. بعد از اون براي سومين بار مديکال دادم و از آن موقع تابحال(2 سال) خبري نيست ودائما به من ميگن تو بکگراند چک هستم. راستش از نظر خودم هيچ مشکلي در سوابقم نداشتم و فقط چند مورد که منو به شک انداخته:
  – سال 2000 براي ويزاي آمريکا به قبرس رفته بودم و رد شدم که وکيلم گفت به اون اشاره نکنم. سال 2005 که اولين مديکالم آمد و بايد حساب بانکي باز ميکردم پول براي وکيلم فرستادم و اونم پولو خرد و يک آبم روش به سفارت نامه زدم و خلعش کردم بعد از اونم خودم مستقيم باهاشون در ارتباطم. (راستي دومين فايل نامبرم هم از 2008 آمده)

  • امیر said,

   ژوئن 7, 2010 در 6:31 ب.ظ.

   والا من که تو کفّ صبوری شما هستم ، دوستان دیگه هم بخونند و ……. .
   محمد جان حتما یک نامه به وزیر مهاجرت بزن ، این کار را حتما انجام بده.
   خوش باشی‌

 32. hiva said,

  سپتامبر 8, 2010 در 5:39 ب.ظ.

  سلام
  امیر جان من و همسرم با دو تا بجه هام الان مدت 6 ماه است که مدیکال برای سفارت کانادا در ترکیه انجام داده ایم اما هنوز برامون ویزا نیامده در صورتی که برای بعضی ها که حتی 4 ماه بعد ما رفته بودند مدیکال ویزاشون امد.البته خانمم ناقل بیماری هپاتیت ب هست که متاسفانه در فرمها ننوشتیم ولی به پزشک معتمد اطلاع دادیم و من و بچه ها سالم هستیم.
  آیا بیماری می تواند باعث رد ما بشود؟
  البته ما پناهنده هستیم.
  مرسی اگر ما را راهنمایی کنید

  • امیر said,

   سپتامبر 8, 2010 در 7:51 ب.ظ.

   هیوا جان آیا آن افرادی که ۴ ماهه ویزا گرفتند ، ایرانی بودند؟
   در هر صورت چندین عامل هست که در طولانی شدن پروسه شما تاثیر داره که باید بیشتر صبور باشید:
   ۱- ایرانی بودن شما که مرحله بک گراند چک را طولانی تر خواهد کرد.
   ۲- پناهنده بودند شما که در طولانی شدن بک گراند چک تاثیر داره.
   ۳- ناقل بودن همسر شما به هپاتیت ب
   احتمال داره که مجدد از همسرتان آزمایش مجدد بخواهند.
   انشاءالله که خیر خواهد بود.
   خوش باشی

 33. پونه said,

  ژانویه 24, 2011 در 7:17 ق.ظ.

  سلام، مرسی از مطالبی که نوشته بودید، من فوق لیسانس شیمی هستم و 27 August 2009 csq گرفتم و در تاریخ 30 August 2009 مدارکم رو در اداره فدرال submit کردم، 14 Nov 2010 یه ایمیل از سفارت گرفتم مبنی بر فرستادن یه سری مدارک مثل جزئیات پایان نامه و فرستادن مدرک فوق و جزئیات کاریم، مدارک رو 14 دسامبر 2010 فرستادم و ایمیلی زدم که ببینم در چه مرحلهای هست کارم، گفتن که در Background check هست و نمیشه مدتش رو پیش بینی کرد که چقدر طول میکشه ، گفته بودن که ودرک دیگه ای از شما در این مرحله لازم نیست، با توجه به اینکه من مدیکالم را نگرفتم به نظر شما در حال بررسی مدارک تحصیلی و کاری من هستند یا به خاطر مسافرت هایی که رفتم اومدن مدیکالم طولانی شده؟

  • امیر said,

   ژانویه 24, 2011 در 3:30 ب.ظ.

   هم بررسی مدارک تحصیلی و هم پلیس چک. هیچ چاره ای ندارید جز صبر و تحمل.
   خوش باشی


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: