تعیین تکلیف پرونده های ۳۸ شغله !!!

اگر خاطرتان باشه ، چندی قبل جهت اعتراض و یا تعیین تکلیف برای پرونده هایی که بر اساس لیست مشاغل ۳۸ شغله اقدام کرده بودند ، پیشنهادی ارائه داده بودم که خب ، البته در بین جمع آوری امضا جهت پتیشن که یکی از مشاوران محترم ارائه داده بود که صد البته نتیجه آن هم نامشخص هست !!! و ارسال ایمیل متحدالشکل اعتراضی دوستان که شک نداشتم نتیجه نخواهد داشت ، گم شد.
پیشنهادی که من داده بودم و هنوز هم روی آن مصر هستم ، شاید ، شاید آن نتیجه دلخواه را نداشته باشد اما فکر میکنم از آن کارهایی که تا الان انجام شده ، مثمرثمر تر باشه و امیدوارم که انشاءالله نتیجه بدهد.
در این گیر و دار ، یکی دیگه از مشاورین محترم دنبال اخذ امضاء هست که کار را به دادگاه فدرال بکشاند که باز هم شک ندارم که بی نتیجه است. البته این گونه اعمال قطعا برای این مشاورین ثمر بخش هست و از هر تبلیغی سودمندتر اما برای کسانی که در این بین ذینفع هستند ، هیچ عوایدی ندارد.

پیشنهادی که قبلا داده بودم را دوباره تکرار میکنم:
از طریق وبسایت شرکت خبرگزاری سی بی سی ، ایمیلی ارسال کنید و شرح ماجرا را برای آنها تعریف کنید و از آنها درخواست کنید تا از وزیر محترم مهاجرت کانادا دعوت کنند تا در یک مصاحبه تلویزیونی حضور به هم رسانند و پاسخگوی سوالات شما باشند. سوالات خود را هم ارسال کنید و از آنها بخواهید که در صورت امکان این مصاحبه بصورت زنده باشد تا امکان تماس تلفنی و اخذ سوال باشد و در غیر این صورت ، مشروح مصاحبه را در قالب یک فایل ویدیوئی در وبسایت خود قرار دهند تا شما در جریان پاسخهای وزیر محترم قرار گیرید.

فقط چند نکته مهم:
۱- باز هم تکرار میکنم ، سابقه تاریخی ما ایرانی ها اثبات کرده که اگر بخواهیم دست روی دست بگذاریم و دنبال یک لیدر بگردیم ، لیدری که پیدا میشود ، کل بحث را منحرف میکند و نتیجه چیزی غیر آن که باید میشد ، میشود. پس لطفا هر کس جداگانه و از قول خودش ایمیل بزنه و به هیچ عنوان از یک متن مشترک استفاده نکنید.
۲- قرار هم نیست که شیخ حسن جوری وار عمل بشه ، پس مهم نیست که این ایمیل ها در یک ساعت مشخص ارسال شود ، فقط مثلا ظرف ۴۸ ساعت اینکار انجام شود.
۳- از وزیر محترم بخواهید که بطور صریح و شفاف تاریخ نهائی شدن پرونده های شما را اعلام کند ، حتی اگر ۱۰ سال دیگه هست !!! تا حداقل تکلیف شما مشخص شود.
۴- دنبال شکایت به دادگاه هم نباشید که در هیچ کجا قول داده نشده که کار شما ها یکساله انجام میشود. یعنی مدرک محکمه پسند وجود ندارد. اگر هم استنادتان به ایمیل یا نامه سفارت کانادا در دمشق هست که به ۱۲ ماه اشاره شده ، کلمه قبلی آن را هم ملاحظه بفرمایید که نشان دهنده این هست که این جمله هیچگونه بار حقوقی ندارد.

این پیشنهاد من بود ، باز هم خود دانید ، اگر دوست دارید دنبال یک لیدر یا مشاوری که میخواهد به دادگاه شکایت کند ، باشید ، انشاءالله که موفق باشید.

خوش باشید

Advertisements

50 دیدگاه

 1. وحید said,

  ژوئیه 15, 2011 در 11:20 ب.ظ.

  امیر جان
  از بین پرونده های ۳۸ شغله بعضی هاشون جدیدا in process شدند ولی بعضی ها هنوز به صورت received by visa office باقی موندن. به نظرت چه معنی میده؟ یعنی هنوز دارن روی پرونده ۳۸ شغله ها کار میکنن؟ اصلا چه فرقی بین این دو گروه وجود داره؟

  • امیر said,

   ژوئیه 15, 2011 در 11:26 ب.ظ.

   در واقع هیچ فرقی ندارند. آنهائی که این پراسس شدند ، بواسطه مکاتبه با سفارت بوده است.
   خوش باشی

 2. elahe said,

  ژوئیه 16, 2011 در 12:13 ق.ظ.

  امیر آقا متنی را فرستادم امیدوارم مفید باشه.ممنون از زحماتتون.

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:19 ق.ظ.

   من هم امیدوارم.
   خوش باشی

 3. وحید said,

  ژوئیه 16, 2011 در 1:00 ق.ظ.

  البته وب سایت CIC بین این دو گروه تفاوتی قایل شده و میگه پروسه بررسی یک پرونده از زمان in process شدن شروع میشه

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:19 ق.ظ.

   درست میفرمایید اما این در صورتی هست که تاریخ شروع پراسس پرونده شما را اعلام کرده باشند.
   خوش باشی

 4. احد said,

  ژوئیه 16, 2011 در 3:41 ق.ظ.

  امیرخان
  واقعا ممنونم که دل سوزانه پیگیر پرونده بچه ها هستین .من سعی خودم رو می کنم که دوستان رو متقاعد کنم همین کار رو انجام بدن . امیر خان اگه ممکن هست بیس نامه رو برای من تهیه کن چون ممکن هست من چیزی رو از قلم بندازم چون می دونم تجربه کامل رو تو این زمینه داری و برای من ایمل کن . امیدوارم که بتونیم زحمات تورو جبران کنیم
  مخلص
  احد

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:24 ق.ظ.

   بالاخره احد جان این راهی هست که تا به الان امتحان نشده و فکر هم میکنم که مفید باشه.
   یک شرح کوتاه و مختصری در مورد پرونده خودتان میدهید و بعد سوالات خودتان را مطرح میکنید، مثلا چرا باید اولویت با پرونده های ۲۰۱۰ باشه در صورتی که پرونده هایی در میان ۲۰۰۹ وجود دارد که دارای شغل یکسان هستند. بدین معنی که لیست مشاغل ۲۹ و ۳۸ تائی مشترکات زیادی دارد.
   و چرا سفارت کانادا و شخص وزیر تاریخ مشخصی را برای نهائی کردن پرونده های ما معلوم نمیکنند. و …….. .
   خوش باشی

 5. علیرضا said,

  ژوئیه 16, 2011 در 4:18 ق.ظ.

  با سلام
  مدت هاست که خواننده وبلگتون هستم و ازش لذت می برم
  من هم به عنوان حسابدار جزء 38 شغله ها هستم و هنوز in process
  به نظر شما اگه از راه استانی برای پرینس ادوارد آيلند و با سرمایه گذاری اقدام کنم ممکنه زودتر از وضعيت فعلی به نتيجه برسم ؟ یا تا بخواهم اون رو شروع کنم همین مدت طول می کشه؟

  ضمناً مشاور هم به من می گه اگه از راه استانی اقدام کردی برای پرونده قبلی خودت مشکل درست کردی آيا اين درسته؟

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:25 ق.ظ.

   مشاور شما اشتباه میکنند و ۲ پرونده جداگانه هیچ تاثیری ، چه مثبت و چه منفی رو هم ندارند.
   اولویت اصلی با پرونده های سرمای گذاری هست و احتمالا زودتر نتیجه خواهید گرفت.
   خوش باشی

 6. بنفشه said,

  ژوئیه 16, 2011 در 4:42 ق.ظ.

  سلام امیر خان.
  به قول فیلمنامه نویسا ( با حالتی نا امید خسته و تاقسمتی متفکر اندر احوالات خود)
  رفته بودم مسافرت و خوشبختانه یک هفته ای بود که کلا به مهاجرت فکر نمی کردم اما چه فایده ! دیروز از خواهرم خواستم با یک وکیل در مورد جاب آفر صحبت کنه و چون یکی از رشته های تحصیلی من فرش هست ایشون گفتن میشه با این رشته از یه آشنا بخواین که این کارو انجام بده. از طرفی من با شغل مدرس کالج اقدام کردم.
  می خواستم نظر شما رو بدونم 1- می تونم به صورت جداگانه برای این شغل ویزای موقت کار بگیرم؟ و2- میشه همچین جاب آفری رو روی پرونده گذاشت یا اینکه کلا بی ربط هست.
  همیشه ممنون

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:27 ق.ظ.

   بله میتونی بطور جداگانه اقدام کنی و هیچ ایرادی نداره. اما این جاب آفر رو نباید در پرونده ات قرار بدی که هیچ تاثیر مثبتی نداره.
   خوش باشی

 7. آلیک said,

  ژوئیه 16, 2011 در 6:32 ق.ظ.

  امیر جان برداشت من از کامنت قبلی شما در خصوص پرونده هایی بود که پراسس نشده اند و نه همه 38 شغله ها

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:28 ق.ظ.

   بله ، بعضی از پرونده ها این پراسس شده اند که البته در ظاهر هست و در واقع پراسسی صورت نگرفته است.
   خوش باشی

 8. Mohsen said,

  ژوئیه 16, 2011 در 6:57 ق.ظ.

  سلام رفیق،
  میشه بگی باید به کجا ایمیل بزنیم.
  این سایت شبکه cbc خیلی مبهمه.
  لطف میکنید.
  ممنون از زحماتت.

 9. reza said,

  ژوئیه 16, 2011 در 8:43 ق.ظ.

  با سلام
  من دو تا پرونده دارم یکی قبل از 2008 و یکی بعد از 2008 که دومی بعد از 15 ماه نامه پیگیری زدم یکماه بعد اینپراسس شدم.ولی هنوز خبری نیست.الان تو ماه 22 هستم.
  امیرجان من با نظر شما کاملا» موافقم.به نظر من از طریق رسانه بهتر می توان آنها رو محکوم کرد
  بهتر بگم رسوا کرد.ولی چطوری؟باید چگونه عمل کرد؟فکر کنم اگر یک جلسه حضوری با اشخاصی که با این طرح موافق هستن برگزار بشه بهتره.حق گرفتنی است نه دادنی.
  رضا

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 9:31 ق.ظ.

   رضا جان اشتباه نشه ، نه قصد محکوم کردن و یا رسوا کردن کسی را داریم ، مهاجرت را هم به عنوان یک حق نبینید ، یک امتیاز هست که در اختیار شما و ما قرار داده اند.
   انشاءالله که جواب مثبت خوبی خواهید گرفت.
   خوش باشی

 10. آلیک said,

  ژوئیه 16, 2011 در 11:37 ق.ظ.

  امیر جان دوستی در سایت اپلای ابراد مینوتی آماده کرده خواهشمند است اعلام نظر فرمایید
  [ Re: requesting to ameliorate your service

  Your reference: FILE NUMBER

  Dear honourable Minster,

  I, YOUR NAME, am hereby writing to complain about the abysmal service and indiscriminate response from Canadian immigration department.

  I submitted my immigration file to Damascus visa office on DEFINITE DATE and received an email bearing my file number and mentioning my application will be finalized within 12 months time.

  However, apart from this procrastination, everyday thousands of emails are being sent to Damascus visa office claiming a case status for their files but unfortunately, there is no clear-cut response. All we are receiving is a kind of prefabricated response made ready to send to all applicants.

  In most of cases, it has been observed that following the correspondence, the applicants’ status pages change to IN PROCESS without any supportive and further information.

  Therefore, it has made me wondered whether you can provide some sort of information on the processing time for the FAST TRACk applicants since I do believe that the immigration department should Feel responsible toward all applicants and keep its promise as well.

  Your prompt attention to my request is highly appreciated.
  Yours sincerely,

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 1:42 ب.ظ.

   دوست عزیز متن خوبیه ، اما اگر قرار بود که وزیر پاسخ روشن بدهند ، به آن قبلی ها میدادند.
   در شرایط فعلی من به ارسال ایمیل اعتراضی به اداره مهاجرت ، اعتقادی ندارم.
   خوش باشی

 11. سروناز said,

  ژوئیه 16, 2011 در 1:40 ب.ظ.

  به نظرم بهتره از همین حالا 2 روز را تعیین کنیم برای فرستادن درخواست . من که پیش نویس نامه ام را تهیه کردم
  مرسی

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 1:44 ب.ظ.

   دیگه خودتان میدانید ، هماهنگ کنید و ظرف ۴۸ ساعت ایمیل های شما را دریافت کنند تا برای این مساله برنامه ریزی کنند.
   خوش باشی

 12. یک منتظر said,

  ژوئیه 16, 2011 در 1:57 ب.ظ.

  سلام امیرخان همیشه درصحنه
  ممنون از همه لطفهایی که به همه ما داری. بنده از طرف خودم و با بیان خودم تاکنون 2 نامه درخصوص شاکی بودن از روال بررسی پرونده ها به سفارت دمشق ایمیل کرده ام اما هیچ جوابی به من نداده اند و مشاور مهاجرتیم هم یک ایمیل ارسال کرد برای من… دیگه نمی دونم نتیجه چه خواهد شد..اما همین که وظیفه خودم رو انجام دادم راضی ام و فکر می کنم اگر همه ما ایرانیها روحیه تنبلی و دست رو دست گذاشتن تا اینکه امام زمان ظهور کنه و کاری واسمون بکند رو نداشته باشیم و همیشه به ناملایمتی ها همگی باهم واکنش نشون بدهیم اوضاعمون مطمئنا بهتر از اونی خواهد شد که الان هست.
  شاد و سلامت باشی

  • امیر said,

   ژوئیه 16, 2011 در 2:01 ب.ظ.

   ممنونم دوست عزیز. کاملا درسته ، باید سعی کنیم که همیشه حرف خودمان را بزنیم ، خصوصا که در محیط خارج از کشور ، محدودیتی هم وجود ندارد.
   خوش باشی

 13. سروناز said,

  ژوئیه 16, 2011 در 3:47 ب.ظ.

  سلام امیرجان من تو پیشنویس درخواستم اشاره به تایم تیبل دمشق و 9 ماه فاینالایز شدن کردم و رفرنس دادم برای اینکه وزیر محترم پرونده های 29 رشته را اولویت داده چی را رفرنس بدم.
  ممنون

 14. سروناز said,

  ژوئیه 16, 2011 در 3:50 ب.ظ.

  سلام به تمامی دوستان
  اگه موافقید 4 شنبه و 5 شنبه این هفته همگی درخواستمون را به سی بی سی ارسال کنیم

 15. ژوئیه 17, 2011 در 2:02 ق.ظ.

  […] تعیین تکلیف پرونده های ۳۸ شغله !!! […]

 16. نیلو said,

  ژوئیه 17, 2011 در 8:12 ق.ظ.

  سلام امیر جان .ممنون از پیشنهاد و پیگیری شما و اینکه به یاد ما هستید

  • امیر said,

   ژوئیه 17, 2011 در 10:45 ق.ظ.

   خواهش میکنم نیلو جان
   خوش باشی

 17. پوریا said,

  ژوئیه 17, 2011 در 8:40 ق.ظ.

  امیر جان من میخوام بکوبم برای پرونده سوم به نظر شما ایرادی که نداره؟

  • امیر said,

   ژوئیه 17, 2011 در 10:45 ق.ظ.

   نه ایرادی نداره ، اما چرا سوم؟
   خوش باشی

 18. پوریا said,

  ژوئیه 17, 2011 در 12:17 ب.ظ.

  خوب یه پرونده واسه 2006 دارم که هنوز ورشو نرفته ویکی هم دارم که وا سه 2 سال و نیم پیشه و جز 38 رشته ای هاست هر دوشونم در برترین وضع قرار دارند…..

  • امیر said,

   ژوئیه 17, 2011 در 12:32 ب.ظ.

   ایرادی نداره ، میتونی دوباره اقدام کنی.
   خوش باشی

 19. پوریا said,

  ژوئیه 17, 2011 در 1:15 ب.ظ.

  فقط امیر جان تو این قانون جدیده همه مدارک رو یه ضرب باید بفرستیم سیدنی؟یا این هم 2 مرحله ای هستش؟

  • امیر said,

   ژوئیه 17, 2011 در 1:23 ب.ظ.

   تمام مدارک رو بر اساس چک لیست سیدنی و چک لیست ویزا آفیس باید در یک مرحله بفرستی سیدنی.
   خوش باشی

 20. پوریا said,

  ژوئیه 17, 2011 در 1:50 ب.ظ.

  +مرسی آقا زحمت کشیدی..

  • امیر said,

   ژوئیه 17, 2011 در 2:25 ب.ظ.

   خواهش میکنم.
   خوش باشی

 21. ژوئیه 18, 2011 در 5:50 ق.ظ.

  سلام
  دومین سالگرد وب نویسیتون مبارک
  یکی از دوستام هر روز بهتون سر مبزنه اما اهل وب نیس
  http://www.ali-yegane.blogfa.com این وبه منه

  • امیر said,

   ژوئیه 18, 2011 در 12:54 ب.ظ.

   ممنونم دوست عزیز.
   خوش باشی

 22. احد said,

  ژوئیه 19, 2011 در 1:21 ب.ظ.

  http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2011/longdesc/longdesc-07-11.asp
  امیر خان
  نظرتون راجب این چیه . فکر کنم 38 رشته و 29 رشته رو تو یک دسته قرار دادن…

  • امیر said,

   ژوئیه 19, 2011 در 2:21 ب.ظ.

   ظاهرا درسته ، اما چند تا بالاتر رو هم ببین ، اونجا که نوشته ۵ سال.
   این از شگرد های آقایون هست !!!
   خوش باشی

   • احد said,

    ژوئیه 20, 2011 در 3:57 ق.ظ.

    امیر جان عجب فیلمی دارن اینا . کلی خندیدم
    ایول

   • امیر said,

    ژوئیه 20, 2011 در 9:56 ق.ظ.

    خب دیگه چه میشه کرد !!!
    خوش باشی

 23. sanaz said,

  ژوئیه 23, 2011 در 3:13 ق.ظ.

  سلام امیرجون شما کسی از 38شغلهها نمی شناسید که تازگیها مدیکال گرفته باشه؟ من از وکیلم پرسیدم میگفت 24 ماه گفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما چی می گین؟ به نظر شما چکار کنیم؟ لطفا اگه کسی این روزا مدیکال گرفته از38 شغلهها خبر کنه؟؟؟؟؟ مرسی

  • امیر said,

   ژوئیه 23, 2011 در 3:27 ب.ظ.

   والا آخرین نفر دوستی بود که فکر کنم ۱-۲ ماه پیش مدیکال گرفته بود.
   هیچ کجا به عدد ۲۴ ماه اشاره نشده ، و هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که میدونه.
   باید صبور ، باشید. چاره ای نیست و یا اینکاری که من در همین پست گفتم رو انجام بدید.
   خوش باشی

 24. nooshin said,

  اوت 7, 2011 در 2:30 ق.ظ.

  در رابظه با پست قبلي كه فرمودين دوستي 1-2 ماه پيش مديكال گرفته(از 38 شغله ها) ميشه بفرماييد بعد از چند ماه انتظار اين اتفاق افتاد؟

  • امیر said,

   اوت 7, 2011 در 11:31 ق.ظ.

   بعد از حدود ۲ سال.
   خوش باشی

 25. nooshin said,

  اوت 8, 2011 در 7:18 ق.ظ.

  از چه زماني بايد حساب كرد؟ از زمان دريافت فايل نامبر دوم و يا تاريخي كه در سايت ذكر شده مدارك به دمشق رسيده؟ چون اين دو 2-3 ماهي با هم فرق دارند. ممنون

  • امیر said,

   اوت 8, 2011 در 10:17 ق.ظ.

   اون تاریخی که در سایت قید شده که مدارک به سفارت رسیده ، مربوط به فرمهای اولیه هست و بس.
   ملاک باید زمان رسیدن مدارک تکمیلی به ویزا آفیس باشه.
   خوش باشی


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: